Trwa ładowanie...

Bródno: uzyskano pozwolenie na budowę metra. Następnym krokiem umowa z wykonawcą

Bródno: uzyskano pozwolenie na budowę metra. Są już wszystkie niezbędne pozwolenia. Budowa stacji Szwedzka, Targówek, Trocka już trwa.

Bródno: uzyskano pozwolenie na budowę metra. Następnym krokiem umowa z wykonawcąŹródło: iStock.com
d39etlb
d39etlb

Bródno – stacja metra

Zdzisław Sipiera – wojewoda mazowiecki udzielił ostatnich brakujących pozwoleń na budowę wentylatorni metra na Bródnie. Kolejnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej dokumendacji niezbędnej do podpisania umowy z wykonawcą.

Warszawa – nowe stacje metra

Trwa budowa stacji metra Trocka,Targówek i Szwedzka. Wiadomo, że już niedługo rozpocznie się budowa następnych odcinków na tej odnodze. Będą to Bródno, Kondratowicza i Zacisze. Wojewoda wydał już oficjalne pozwolenia na budowę pierwszej i ostatniej z nich.

Precyzując Metro Warszawskie czekało jeszcze na dwa pozwolenia na budowę wnetylatorni – V20 oraz V21, które ostatecznie wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. W chwili obecnej można już przygotować pełną dokumentację konieczną do podpisania umowy z wykonawcą. W swojej wypowiedzi rzecznika Metra Warszawskiego – Anna Bartoń oznajmiła, że ma nadzieję, iż prace rozpoczną się jesienią.

d39etlb

Budowa metra – tylko jeden chętny

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż ostatnio odcinek metra na Bródnie zostanie zbudowany przez włosko-tureckie konsorcjum Astaldi –Gulermak. To samo, które drąży pierwszy odcinek tej nitki, a wcześniej budowało centralny odcinek linii drugiej. Właśnie to konsorcjum jako jedyne zgłosiło się do przetargu proponując cenę 1,464 mld zł butto (prawie 70 mln poniżej kosztorysu). Warszawa nie musiała więc szukać dodatkowych pieniędzy, co miało miejsce w przypadku przeciągliwej końcówki budowy II linii na Bemowie.

Budowa metra – ile potrwa?

Wiadomo, że budowa metra może potrwać trzy lata i dwa miesiące od zawarcia umowy. Z tego powodu można oczekiwać, że wszystko będzie gotowe do końca roku 2021. Zdaniem Anny Bartoń prace budowlane powinny przejść płynnie z obecnego odcinka Praga – Targówek, na odcinek kolejny Targówek – Bródno.

Metro – czy jest szansa na czerwiec 2019?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na budowanym fragmencie Astaldi wyprzedza harmonogram o pół roku. Pojawiły się spekulacje czy metro mogłoby dowieźć pierwszy pasażerów do stacji Trocka pod koniec czerwca 2019 roku. Patrząc z bloków znajdujących się przy ulicy Zamiejskiej można zobaczyć, że nad stacją Trocka odtwarzane są już chodniki i ulica. Można dostrzec również charakterystyczne bryły wyjść z stacji, wind oraz wentylatorni.

d39etlb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39etlb
Więcej tematów