Trwa ładowanie...

Biegnij, baw się, bądź EKO! Wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Warszawy

Impreza biegowa odbędzie się w najbliższą sobotę w Powsinie.

Biegnij, baw się, bądź EKO! Wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Warszawy
dzdtnu8
dzdtnu8

Weź udział w BOŚ EKObiegatonie – imprezie biegowej, która odbędzie się 10 października w jesiennej scenerii Parku Kultury w Powsinie i Lasu Kabackiego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie pełen atrakcji i niespodzianek piknik rodzinny. To wyjątkowe wydarzenie na sportowej mapie Warszawy, które łączy w sobie biegi dla dzieci i dorosłych z ekologiczną edukacją najmłodszych. Całkowity dochód z rejestracji biegaczy zostanie przekazany na rozwój infrastruktury rekreacyjnej Parku Kultury w Powsinie, ulubionego miejsca wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolic! Rejestracja do biegów na stronie www.ekobiegaton.pl .

Co to właściwie znaczy być EKO? Jak żyć wygodnie nie szkodząc planecie? Przyjdź na EKObiegaton, a przekonasz się, że warto dbać o środowisko i o swoje zdrowie. W programie imprezy znajdą się biegi dla dorosłych na dystansach 5,3 i 15,9 km, sztafeta 5 x 5,3 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży na 500 i 1000 metrów. Na tym jednak nie koniec. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez organizatorów będzie otwarty piknik rodzinny połączony z ekologiczną edukacją najmłodszych. Na uczestników tej sportowo – rodzinnej imprezy czekają setki nagród i prezentów.

EKO BIEG
Rejestracja do biegu prowadzona jest na stronie: www.ekobiegaton.pl . Koszt pakietu startowego wynosi 25 zł (dorośli) lub 10 zł (dzieci). W pakiecie znajduje się m.in. techniczna koszulka do biegania z logiem BOŚ EKObiegatonu. Cały dochód uzyskany z rejestracji zostanie przeznaczony na rozwój infrastruktury rekreacyjnej w Parku Kultury w Powsinie.

W trakcie imprezy odbędą się biegi na dystansach:
- 500 m (dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-13 lat),
- 1000 m (dzieci w wieku 14-15 lat),
- 5,3 km,
- 15,9 km
- sztafeta 5 x 5,3 km.

dzdtnu8

Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma sadzonkę drzewa liściastego lub iglastego, wodę lub napój izotoniczny, batonik energetyczny, ciepły posiłek. Ponadto osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca na każdym z dystansów otrzymają nagrody finansowe.

BOŚ EKObiegaton to jednak nie tylko popularyzacja idei biegania, ale i promocja zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu z najbliższymi.

EKO PIKNIK
10 października w Parku Kultury w Powsinie swoje święto będą mieli nie tylko biegacze. Równolegle odbędzie się piknik rodzinny przygotowany specjalnie z myślą o kibicach dopingujących uczestników biegów jak i o wszystkich osobach chcących ciekawie spędzić swój wolny czas. Organizatorzy wydarzenia, Fundacja BOŚ oraz Bank Ochrony Środowiska przygotowali mnóstwo atrakcji: quizy z nagrodami na tematy dotyczące zdrowego odżywiania i ekologii, olimpiadę sportową. To jednak nie wszystko. 10 października obchodzimy Dzień Drzewa, dlatego podczas pikniku mali Goście wezmą udział w konkursie plastycznym związanym z rosnącym na polanie 300-letnim dębem – pomnikiem przyrody. Dzieci nauczą się jak samodzielnie posadzić drzewko i jak je pielęgnować, zbudują szkolny sklepik pełen zdrowia. Na starszych gości czeka „Kuchnia pełna zdrowia”, czyli porady dietetyków i propozycje indywidualnej diety wraz z wygodną listą zakupową.

PLAN BOŚ EKObiegatonu
8:30 - 13:30 Odbiór pakietów startowych
9:45 Oficjalne otwarcie BOŚ EKObiegatonu
10:00 Rozgrzewka dla dzieci
10:10 Start biegu na 500 m (dzieci 6-9)
10:20 Start biegu na 500 m (dzieci 10-13)
10:30 Start biegu na 1000 m (młodzież 14-15)
10:45 Wręczenie nagród dla zwycięzców biegów dziecięcych
11:00 Rozgrzewka dla uczestników biegów dorosłych
11:15 Start biegu sztafetowego 5x5 km
11:20 Start biegu na 15 km
14:05 Start I Tura na 5 km (kobiety)
14:15 Start II Tura na 5 km (mężczyźni)
15:00 Wręczenie nagród 5 i 15 km, sztafeta 5 x 5 km
16:30 Zamknięcie BOŚ EKObiegatonu

dzdtnu8

Fundacja BOŚ Banku – Organizator BOŚ EKObiegatonu

Fundacja Banku Ochrony Środowiska jest pierwszą w Polsce fundacją bankową, której misją jest ochrona środowiska oraz promowanie zrównoważonego rozwoju i ekologii. W swoich działaniach od początku skupia się na promowaniu zdrowego stylu życia. Pracuje nad zmianą modelu żywienia Polaków. Realizuje projekty edukacyjne i pomocowe. Każdego roku w projektach Fundacji bierze udział ponad 200 tys. ludzi – dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców, pracowników BOŚ i ich rodzin. www.fundacjabos.pl.

BOŚ Bank – Partner strategiczny BOŚ EKObiegatonu

Polski bank, który od 25-lat uczy Polaków, jak dzięki ekologii wydawać mniej i zarabiać więcej. Do tradycyjnych produktów bankowych dodaje „zielone korzyści”, dzięki czemu zyskuje Klient i środowisko, w którym żyje. Aktywny promotor zdrowego stylu życia. Bankowy lider finansowania ekologii w Polsce. Jego produkty zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia niezależnych ekspertów. www.bosbank.pl.

Więcej informacji oraz regulamin biegu na stronie www.ekobiegaton.pl .

dzdtnu8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzdtnu8
Więcej tematów