Trwa ładowanie...

Bieg Niepodległości 2019 Warszawa. Trasa, dystans i biuro zawodów

Już po raz 31. ulicami Warszawy przebiegnie Bieg Niepodległości. Udział w nim może wziąć 22 tys. biegaczy. Którymi ulicami przebiegną biegacze 11 listopada? Jaki dystans trzeba będzie pokonać? Odpowiadamy.

Bieg Niepodległości 2019 Warszawa. Trasa, dystans i biuro zawodówŹródło: East News, fot: Szymon Starnawski
d4arfu9
d4arfu9

Start Biegu Niepodległości 2019 zaplanowano na poniedziałek 11 listopada o godzinie 11:11. Trasa tegorocznego biegu będzie taka sama jak w latach poprzednich. Biegacze wystartują z Ronda Radosława, następnie al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego dobiegną do Alei Niepodległości. Tam zawrócą na wysokości ul. Rakowickiej i drugą stroną ulicy wrócą do Rodna Radosława.

Trasa tegorocznego Biegu Niepodległości będzie liczyć 10 km, a zawodnicy mają na jej pokonanie maksymalnie 2 godziny. Biegacze będą startować w kilku grupach, w zależności o tego, w jakim czasie planują pokonać trasę. Żeby uczcić 11 listopada, zawodnicy wystartują w białych i czerwonych koszulkach. W ten sposób utworzą ogromną biało-czerwoną flagę na trasie biegu.

Bieg Niepodległości 2019 – trasa Nordic Walking

Bieg na 10 km to nie jedyny sportowy sposób na uczczenie 11 listopada. W Warszawie organizator Biegu Niepodległości przygotował również trasę Nordic Walking. Dystans tych zmagań to 6,5 km. Uczestnicy Nordic Walking przejdą tą samą trasą co biegacze, z tą różnicą, że ich nawrót będzie miał miejsce na wysokości ulicy Koszykowej.

d4arfu9

Organizator przygotował również ofertę dla dzieci. Młodzież z roczników 2005-2009 weźmie udział w biegu "Mila Niepodległości". Dystans tego biegu to 1918 metrów. Trasa biegu przebiegnie: lewą stroną al. Jana Pawła II, nawrót na wysokości ul. Nowolipie, powrót drugą stroną al. Jana Pawła II.

Bieg Niepodległości 2019 Warszawa – Biuro Zawodów

Biuro Zawodów Biegu Niepodległości 2019 znajduje się w galerii handlowej Westwield Arkadia przy al. Jana Pawła II 82. Pakiety startowe, wraz z numerami startowymi, można odbierać od poniedziałku do piątku. Godziny otwarcia biura znajdziemy na stronie aktywnawarszawa.waw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

d4arfu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4arfu9
Więcej tematów