Trwa ładowanie...

Aukcja dla artystów z Inżynierskiej

Aukcja będzie jedną z największych charytatywnych licytacji sztuki współczesnej w Polsce. 150 prac, wielu znanych artystów

Aukcja dla artystów z Inżynierskiej
d3ta5du
d3ta5du

Niedawno spaliła się oficyna przy ul. Inżynierskiej 3 . Był to cenny, zabytkowy budynek. Ale** wraz z nim spaliły się doszczętnie także pracownie wielu znanych artystów: Michała Frydrycha, Anny Fryer, Nicolasa Grospierre, Dominika Jałowińskiego, Arkadiusza Karapudy, Agnieszki Kicińskiej, Agnieszki Kieliszczyk, Rafała Kochańskiego, Rafała Kowalskiego, Piotra Kopika, Olgi Lubacz, Jana Mioduszewskiego, Olgi Mokrzyckiej-Grospierre, Ivo Nikicia i Karola Radziszewskiego. **Stracili nie tylko swój dorobek, ale także możliwość dalszej pracy.

Dlatego Michał Krasucki oraz Fundacja Nizio zdecydowali się zorganizować dla artystów pomoc.* W najbliższą sobotę odbędzie się aukcja, z której dochód zostanie przeznaczony dla artystów z Inżynierskiej. Na auckcję przekazano już 150 prac*. Wśród autorów można znaleźć takich artystów jak Paweł Althamer, Dorota Nieznalska, Rafał Bujnowski, Robert Kuśmirowski, Maurycy Gomulicki, a także tragicznie zmarłego ponad rok temu twórcę kolaży Jana Dziaczkowskiego.

Aukcja, która* odbędzie się 23 marca o godzinie 13:00 w jednej z historycznych sal Biblioteki na Koszykowej w Warszawie, będzie jedną z największych charytatywnych licytacji sztuki współczesnej w Polsce.* Cały dochód z niej zostanie przeznaczony na urządzenie i wyposażenie nowych pracowni piętnastu poszkodowanych artystów. Dwa dni przed licytacją w bibliotece otwarta zostanie wystawa, na której zostaną wystawione zebrane dzieła.

d3ta5du
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ta5du
Więcej tematów