Trwa ładowanie...

Absolwenci warszawskich uczelni zarabiają najwięcej

Portal wynagrodzenia.pl zaprezentował wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2014.

Absolwenci warszawskich uczelni zarabiają najwięcej
d46yhzg
d46yhzg

Z przeprowadzonej analizy wynika, że na najwyższe zarobki wśród absolwentów studiów magisterskich mogą liczyć reprezentanci Szkoły Głównej Handlowej i Politechniki Warszawskiej. Uniwersytet Warszawski uplasował się w tym rankingu na 5 miejscu. Średnia, jeśli chodzi o zarobki, dla lidera tego zestawienia czyli SGH wynosi 8700 zł brutto.

Autorzy raportu podkreślają, iż nie bez znaczenia jest fakt, że stolica jest miastem o najwyższych wynagrodzeniach w Polsce. Jako, że absolwenci SGH i PW zazwyczaj zatrudniani są w Warszawie, wynik badania nie powinien być dużym zaskoczeniem. W pierwszej trzydziestce znalazła się również Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego (na 16 miejscu), ze średnimi zarobkami w wysokości 5000 zł brutto.

Ranking uwzględnia również statystyki dotyczące zarobków, pod względem profilu uczelni wyższych w Polsce. Warto zauważyć, że wśród technicznych zwycięzcą okazała się Politechnika Warszawska. Natomiast w zestawieniu wynagrodzeń całkowitych absolwentów wyższych uczelni z tytułem magistra, drugą pozycję zajęła Akademia Leona Koźmińskiego. Całość artykułu na ten temat dostępna jest tutaj .

d46yhzg
d46yhzg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46yhzg
Więcej tematów