Trwa ładowanie...

150 hot spotów,1000 użytkowników dziennie

Ok. tysiąc osób dziennie korzysta z bezpłatnego, bezprzewodowego internetu w Warszawie.

150 hot spotów,1000 użytkowników dziennie
d19cq79
d19cq79

Z bezpłatnej miejskiej sieci internetowej można korzystać przez całą dobę m.in. na Trakcie Królewskim, Starym Mieście, okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na Podzamczu, pl. Defilad, w parku Fontann, parku Kazimierzowskim, na placu Grzybowskim, w Pasażu Wiecha oraz na Pradze Południe.

Hot spoty oznaczone są niebieskimi lub brązowymi tabliczkami z napisem Hot Spot um-Warszawa. Każdy punkt ma zasięg 300-400 m w zależności od lokalnych warunków oraz typu używanego urządzenia. Maksymalna prędkość to 512 kb/s a połączenie trwa do 30 minut. Kolejną sesję można przedłużyć po ponownym zalogowaniu.

Z internetu warszawiacy mogą korzystać za pomocą telefonu komórkowego, laptopa, palmtopa lub notebooka. Należy wyszukać w urządzeniu dostępne sieci bezprzewodowe i wybrać połączenie z siecią o nazwie UMWarszawa. Po wpisaniu w przeglądarce dowolnego adresu, system automatycznie kieruje na stronę logowania do miejskiej sieci Wi-Fi. Wtedy należy podać adres e-mail i zatwierdzić regulamin.

Biuro prasowe ratusza zaznacza, że podane adresy mailowe wykorzystane są wyłącznie do celów statystycznych.

Dziennie z warszawskich hot spotów korzysta średnio tysiąc osób. Średnia dzienna ilość sesji to ok. 3 tys. (logowania do 30 min). Średnia dzienna ilość przesłanych danych - ok. 30 GB.

Sieć bezprzewodowa jest także dostępna w większości Wydziałów Obsługi Mieszkańcóww urzędach dzielnic oraz w lokalizacjach urzędu miasta stołecznego Warszawy.

d19cq79
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19cq79
Więcej tematów