Trwa ładowanie...

1. edycja festiwalu "Kino w Trampkach"

Najlepsze filmy świata dla dzieci i młodzieży we wrześniu w Iluzjonie

1. edycja festiwalu "Kino w Trampkach"
d2n3gon
d2n3gon

W dniach 26-29 września 2013 r. odbędzie się w Warszawie pierwsza edycja "Kina w trampkach" - Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży. Podczas Festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 30 najlepszych filmów z ostatnich lat; nagradzanych przez dziecięce i profesjonalne jury na takich międzynarodowych festiwalach filmowych dla młodego widza, jak: Giffoni FF (Włochy), Zlin FF (Czechy), Cinekid (Holandia), TIFF Kids (Kanada), Oulu FF (Finlandia) czy specjalnej „młodej” sekcji Berlinale - Generation.

Wierzymy, że KINO W TRAMPKACH stanie się prawdziwym filmowym świętem młodych widzów, ich przyjaciół i rodziny. Będą mogli zobaczyć filmy, które w Polsce są niedostępne, a które robi się o nich i dla nich - na całym świecie. Respektując potrzeby i różnorodność emocji oraz doświadczeń młodych ludzi na różnych etapach dorastania zaproponujemy filmy zarówno dla przedszkolaków, dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, dla młodzieży, która ją kończy, dla gimnazjalistów oraz dla tych tuż przed maturą.

Na program Festiwalu złożą się filmy dla następujących grup wiekowych:
- przedszkole
- wczesna szkoła podsatwowa
- późna szkoła podstawowa
- gimnazjum
- ponad gimnazjum

Trampek to but niezmordowanego włóczykija, który z otwartym sercem i umysłem poszukuje prawdy o świecie, każdego dnia wyrusza w podróż, po przygodę. Jak młody człowiek. Każdy film jest podróżą, a każdy młody miłośnik ruchomych obrazów podczas KINA W TRAMPKACH trafi na coś dla siebie – własną, niespodziewaną przygodę.

Szczegółowy program Festiwalu zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia na stronie www.kinowtrampkach.pl .

Festiwal pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Projekt został wsparty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorem festiwalu jest powołana z miłości do kina Fundacja Cinemania.

d2n3gon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n3gon
Więcej tematów