Trwa ładowanie...

Warszawa. Okradł 90-letniego powstańca. Opublikowano wizerunek

Warszawscy policjanci prowadzą poszukiwania podejrzewanego o kradzież oszczędności 90-letniego Janusza Badury ps. Jastrząb. Mężczyzna poprosił powstańca o pomoc, tłumacząc się brakiem pieniędzy na paliwo. Kombatant stracił 25 tys. zł., które miał odłożone m.in. na operację zaćmy.

Warszawa. Okradł 90-letniego powstańca. Opublikowano wizerunekWarszawa. Okradł 90-letniego powstańca. Opublikowano wizerunekŹródło: Komenda Rejonowa Policji Warszawa Wola
d20g0i0
d20g0i0

Postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży pieniędzy z mieszkania prowadzą funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

"Do zdarzenia doszło 23 maja w porannych godzinach. Z ustaleń wynika, że do pokrzywdzonego podszedł nieznajomy mężczyzna, który informował go, że przyjechał do Warszawy i zabrakło mu paliwa. Zwrócił się o pomoc finansową na jego zakup. Pokrzywdzony, chcąc pomóc mężczyźnie, poszedł do mieszkania. W tym czasie doszło do kradzieży pieniędzy" - relacjonuje oficer prasowa kom. Marta Sulowska.

Mundurowi opublikowali wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. Każdy, kto rozpoznaje podejrzewanego, powinien skontaktować się z jednostką Policji przy ul. Żytniej 36 tel. 47 723 94 50,47 723 94 29, na numer 112 lub pisząc na adres e-mail: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl

Warszawa. Okradł powstańca. "Całe życie starałem się pomagać"

Wiadomo, że okradziony powstaniec zbierał pieniądze m.in. na operację zaćmy. Miał z nich także opłacić czynsz. - Te pieniądze, miałem około 25 tysięcy, były przeznaczone na czynsz - 1,5 tysiąca - bo ja wynajmuję to mieszkanie, i właścicielce co miesiąc płacę. Czekałem również na operację zdjęcia zaćmy z oczu. I na protezy trzy tysiące miało być - powiedział w rozmowie z Polsat News Janusz Badura ps. Jastrząb.

d20g0i0

Jak tłumaczy 90-latek, przez całe swoje życie pomagał innym. - Od 1943 roku, od okupacji, byłem harcerzem i składałem przyrzeczenie harcerskie, w którym ślubowałem pomagać bliźniemu swemu. Całe życie starałem się pomagać. Szkoda, że często to przeciwko mnie się obraca. Doszedłem do wniosku, że nie opłaca się być za dobrym - dodał powstaniec.

Zobacz też: Co oznaczają symbole Powstania Warszawskiego?

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20g0i0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20g0i0
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj