Trwa ładowanie...
d1oedha

Warszawa. Ministerstwo Sprawiedliwości o "atakach sztabu Rafała Trzaskowskiego na prokuraturę"

Resort sprawiedliwości zabrał głos ws. wypadku autobusu linii 181 na warszawskich Bielanach. "Bezpieczeństwo pasażerów komunikacji miejskiej wymaga najwyższej troski, a nie politycznych rozgrywek" - komentuje ministerstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro domaga się przeprosin dla prokuratorów od sztabu Rafała Trzaskowskiego
Zbigniew Ziobro domaga się przeprosin dla prokuratorów od sztabu Rafała Trzaskowskiego (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d1oedha

Ministerstwo Sprawiedliwości zabrało głos ws. wypadku, do którego doszło 7 lipca na Bielanach w Warszawie. Badanie wykazało obecność "substancji psychotropowej" w organizmie 25-latka, który kierował autobusem. Resort zabrał głos w odpowiedzi na "zarzuty" sztabu Rafała Trzaskowskiego. "Nieprawdą jest, że prokuratura ukrywała negatywny wynik badań na obecność narkotyków u kierowcy autobusu linii 181, Huberta U." - czytamy w oświadczeniu.

Wypadek na Bielanach w Warszawie. Kierowca "po użyciu" narkotyków

W komunikacie podkreślono, że mężczyzna "zaraz po wypadku poinformował policjantów, że po raz ostatni zażywał narkotyk 3 lipca 2020 r.". Badania jednoznacznie wykazały, że była to pochodna mefedronu. Dodano, że jedna z osób chciała pomóc 25-latkowi uniknąć odpowiedzialności karnej. W tym celu wyniosła amfetaminę z ich wspólnego mieszkania, aby spróbować ukryć ją przed organami ścigania.

d1oedha

Przeczytaj: Warszawa. Wypadek autobusu na Bielanach. Zbigniew Ziobro: W domu kierowcy znaleziono pewne substancje

"Przyzwoitość wymaga ze strony Rafała Trzaskowskiego i jego sztabu przeproszenia osób zaangażowanych w śledztwo. Fałszywe oskarżenia wobec prokuratury nie odwrócą uwagi od odpowiedzialności tych, którzy nadzorując komunikację miejską w Warszawie, zaniedbali bezpieczeństwo mieszkańców" - zaznacza Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: Małgorzata Trzaskowska będzie podporą dla męża

Resort przywołał również kontrolę wiceministra i polityka PiS Sebastiana Kalety. "Miasto nie ma funduszy na testy narkotykowe dla kierowców, ale z pieniędzy warszawskich podatników finansuje działania organizacji kupujących sprzęt, służący do testowania i zażywania narkotyków, który dystrybuują podczas klubowych imprez w Warszawie" - podsumowano.

d1oedha

Zbigniew Ziobro chce przeprosin od sztabu Trzaskowskiego

Zbigniew Ziobro, który jest jednocześnie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym, także domaga się od sztabu Trzaskowskiego przeprosin dla prokuratorów. Wzywa również kandydata w wyborach prezydenckich 2020, aby "nie wspierał organizacji promujących zażywanie narkotyków".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oedha

Podziel się opinią

Share
d1oedha
d1oedha
Więcej tematów