Trwa ładowanie...

Waloryzacja 500 plus. Elżbieta Rafalska: Teraz jest dobra chwila

– Nie mam informacji, że rząd podwyższy to świadczenie, natomiast myślę, że się z tym poważnie liczy. Uważam, że co trzy lata powinna być waloryzacja i teraz jest dobra na to chwila – powiedziała Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, a obecnie europosłanka PiS wobec powracającego pomysłu waloryzacji programu 500 plus.

Waloryzacja 500 plus co trzy lata, twierdzi była minister Elżbieta Rafalska.
Tomasz Jastrzebowski/REPORTERWaloryzacja 500 plus co trzy lata, twierdzi była minister Elżbieta Rafalska. Tomasz Jastrzebowski/REPORTERŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d25gsq7
d25gsq7

Świadczenie 500 plus, to jeden ze sztandarowych programów rządów Zjednoczonej Prawicy. Początkowo dodatek był przyznawany tylko na drugie i kolejne dziecko w rodzinie, ale potem nastąpiły zmiany. W 2019 roku ustalono, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie, obejmie każde dziecko do ukończenia 18. roku życia.

Dzisiaj, w obliczu szalejącej inflacji, zaczęły pojawiać się żądania, aby świadczenie zostało podniesione proporcjonalnie do rosnących cen i kosztów życia. Elżbieta Rafalska zwraca uwagę, że rząd stoi przed dużym wyzwaniem.

Trzeba wywierać presję na Budapeszt. Ekspertka o polityce Orbana

Waloryzacja 500 plus? Poseł z Solidarnej Polski komentuje

– Podniesienie wysokości świadczenia o 50 zł będzie oznaczać dla budżetu 4 mld zł miesięcznie. A oczekiwania są zapewne większe. Zróżnicowałabym świadczenie 500 plus dla rodzin wielodzietnych i dała im np. dodatek inflacyjny na czas wielkiej drożyzny – komentuje Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

d25gsq7

Do pomysłu waloryzacji najpopularniejszego świadczenia w Polsce odniósł się także poseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, wypowiadakjąc się znacznie ostrożniej.

– Mamy waloryzację emerytur. Nie chciałbym dywagować, czy nas stać na waloryzację 500 plus, czy nie, chciałbym usłyszeć ministra finansów, który odpowiada na to pytanie — powiedział.

d25gsq7

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d25gsq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25gsq7
Więcej tematów