Trwa ładowanie...

Walki na wschodzie Ukrainy - ofiary także wśród cywilów

Co najmniej sześciu cywilów zginęło w wyniku ostrzału w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy. Pociski spadły między innymi na cerkiew i szpital. Ukraińska armia i prorosyjscy separatyści wzajemnie oskarżają się o te ataki.

Share
Walki na wschodzie Ukrainy - ofiary także wśród cywilów
Źródło: PAP/EPA, fot: Roman Pilipey
d2wbjmq

Walki trwają także wokół Ługańska.

Władze Ukrainy podały, że od początku trwającej od kwietnia operacji antyterrorystycznej przeciwko ugrupowaniom prorosyjskim na wschodzie kraju zginęło 722 ukraińskich wojskowych.

Przewodniczący ukraińskiego parlamentu Ołeksandr Turczynow powiedział w telewizji 5. Kanał, że nie widzi szans na pokojowe zakończenie konfliktu. Jego zdaniem, tę wojnę może zakończyć jedynie ukraińska armia, całkowicie wyzwalając obwody doniecki i ługański.

Tymczasem kanclerz Niemiec Angela Merkel stwierdziła w wywiadzie dla telewizji ARD, że kryzys na Ukrainie można rozwiązać jedynie za pomocą metod politycznych. - Środkami wojskowymi nie rozwiąże się tego kryzysu - powiedziała Merkel.

Szefowa niemieckiego rządu nie oczekuje jednak, że już podczas zaplanowanego spotkania w stolicy Białorusi, Mińsku, prezydentów Rosji i Ukrainy dojdzie do przełomu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2wbjmq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wbjmq
d2wbjmq
Więcej tematów