ycipk-z5wo23

Wałbrzych. 7-letnia dziewczynka prowadziła samochód

Kiedy koniec wakacji zbliża się nieuchronnie, dzieci zaczynają mieć coraz bardziej oryginalne pomysły na walkę z nudą. 7-letnia mieszkanka Wałbrzycha zapragnęła nauczyć się jazdy samochodem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
7-latka po zatrzymaniu samochodu.
7-latka po zatrzymaniu samochodu. (policja Wałbrzych, Fot: Policja Wałbrzych)
ycipk-z5wo23

Na ulicy 11 listopada w Wałbrzychu, właściciel sklepu rowerowego zauważył samochód, który wjechał na trawnik. Po chwili auto się jednak zatrzymało. Mężczyzna postanowił podejść bliżej w obawie, że kierowca może potrzebować pomocy. Jak wielkie było jego zdziwienie, kiedy za kierownicą zobaczył dziewczynkę.

7-latka okazała się być bardzo posłusznym uczestnikiem ruchu drogowego. Miała zapięte pasy bezpieczeństwa. Właściciel sklepu na początku wyciągnął klucze ze stacyjki samochodu, a następnie zadzwonił po policję.

Zobacz także: Tragedia na Giewoncie. Tak wyglądała akcja ratunkowa

ycipk-z5wo23

Pomysłów nie brakuje

Dochodzenie funkcjonariuszy pozwoliło ustalić, że dziewczynka zabrała kluczyki tacie. Kiedy odważne dziecko wsiadło do auta, zmęczony rodzic odsypiał nocną zmianę. Całe szczęście, 7-latka daleko nie odjechała. Po przejechaniu 100 metrach, zatrzymała się na trawniku.

Uciekinierka była zbyt przestraszona widokiem policjantów, żeby odpowiedzieć na pytanie gdzie się wybierała.

ycipk-z5wo23

Policja Wałbrzyska napisała apel do rodziców na stronie internetowej.

- Do końca wakacji pozostało jeszcze parę dni. Zapewnijcie swoim pociechom opiekę i zajęcia, bo jak widać nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą - poprosili funkcjonariusze.

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Źródło: RMF FM 24

ycipk-z5wo23
Polub WP Wiadomości
ycipk-z5wo23
ycipk-z5wo23