Trwa ładowanie...
dvjnl6z

Wadowice. Woda wypływa z pomnika Jana Pawła II. Ludzie mówią o cudzie. Za wszystkim stoją urzędnicy

Z pastorału Jana Pawła II na pomniku przy bazylice w Wadowicach kilka dni temu zaczęła tryskać woda. Ludzie upatrują w tym cudu, a lokalni kupcy już zwietrzyli interes i sprzedają ją w butelkach po 50 zł. Za wszystkim stoją urzędnicy, którzy w ten sposób chcą przyciągnąć turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pomnik Jana Pawła II w Wadowicach
Pomnik Jana Pawła II w Wadowicach (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
dvjnl6z

Woda zaczęła tryskać z pomnika Jana Pawła II w środę, w dzień 41. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Atrakcja rozeszła się lotem błyskawicy. Tłumy zaczęły ściągać przed pomnik. Ludzie myją sobie w niej ręce, opłukują twarz w nadziei, że woda wyleczy ich schorzenia.

Woda wytryskuje z pastorału, spływa po papieskiej szacie do podstawy postumentu i wpada studzienki kanalizacyjnej. Jak pisze "Gazeta Krakowska", turyści mówią o cudzie, a lokalni kupcy szybko zareagowali na nową atrakcję. W sprzedaży już są butelki z "papieską wodą". Małe opakowania kosztują nawet 50 zł.

Czy będzie to atrakcja na miarę papieskich kremówek. Na to liczyli urzędnicy, uruchamiając specyficzny wodotrysk zamontowany w pomniku Jana Pawła II, który od ponad 13 lat stoi na placu papieża w jego rodzinnym mieście.

dvjnl6z

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

dvjnl6z

Podziel się opinią

Share
dvjnl6z
dvjnl6z
Więcej tematów