Trwa ładowanie...
d3v7lym

W związku z wykryciem BSE zatrzymano dwie osoby

W związku z wykryciem krowy zakażonej BSE policja zatrzymała dwie osoby - potwierdził w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji podinspektor Dariusz Nowak.

Share
d3v7lym

Po przesłuchaniu tych osób ustaliliśmy prawdopodobne miejsce pochodzenia krowy zarażonej BSE. Jest to jedna z wsi pod Tarnowem. W tej chwili działają tam służby weterynaryjne - powiedział podinspektor Nowak.

Od służb prowadzących dochodzenie PAP dowiedziała się nieoficjalnie, że zarażona krowa pochodziła prawdopodobnie z gospodarstwa w Rzepienniku Strzyżewskim. Zatrzymani w tej sprawie to handlarz skupujący zwierzęta i osoba wystawiająca świadectwa pochodzenia.

Prokuratura w Tarnowie prowadzi śledztwo dotyczące nieumyślnego sprowadzenia zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi za to do trzech lat więzienia. Jednak na razie prokuratura nie przedstawiła nikomu zarzutów.

Weryfikujemy dokumenty, które mają wskazać, z jakiego stada pochodziło zwierzę. Badamy procedurę znakowania, określania wieku i rejestracji bydła. Mamy wątpliwości, co do prawdziwości dokumentów wystawionych dla sześciu sztuk bydła dostarczonych 29 kwietnia do ubojni w Mochnaczce - powiedziała wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Bożena Owsiak.(aka)

d3v7lym

Podziel się opinią

Share
d3v7lym
d3v7lym
Więcej tematów