Trwa ładowanie...

W weekend rusza Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"

W dniach 23-31 sierpnia 2014 roku w samym centrum Warszawy odbędzie się XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Od lat, przy okazji kolejnych edycji Festiwalu, na Plac Grzybowski oraz ulicę Próżną powraca przedwojenny klimat stolicy, rozbrzmiewa muzyka klezmerska, słychać śpiew kantorów, odbywają się projekcje filmowe, warsztaty, spotkania literackie, instalacje artystyczne, a także można skosztować wykwintnych specjałów koszernej kuchni. 

Share
W weekend rusza Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"
Źródło: WawaLove.pl
d4481ub

Festiwal prowokuje zaproszonych twórców do poszukiwań nowych ścieżek, inspirowanych tradycją ukazując bogactwo kultury ż dowskiej. Pomysłodawczynią i dyrektorem wydarzenia jest Gołda Tencer - prezes Fundacji Shalom, aktorka i reżyser Teatru Żydowskiego. Jak co roku festiwal odbędzie się w rejonie placu Grzybowskiego i ulicy Próżnej, po raz kolejny zagości na warszawskiej Pradze i Muranowie.

Trudno polecić jedno wydarzenie, gdyż poza atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest około 200 wydarzeń kulturalnych, m.in. wystaw, wykładów, warsztatów dla dzieci i dorosłych, spotkań literackich i pokazów filmowych - mówią organizatorzy.

Program i więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ (PDF).

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów