Trwa ładowanie...

W weekend otwarcie ul. Curie-Skłodowskiej. Zmiany w komunikacji

W środę, w południe, pierwszy tramwaj przejechał przez wyremontowaną ulicę Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu. Ruch tramwajowy i samochodowy w pełni zostanie przywrócony w najbliższą sobotę, a kierowców będzie czekało kilka zmian w ruchu.

Share
W weekend otwarcie ul. Curie-Skłodowskiej. Zmiany w komunikacji
Źródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
dwezy89

W środę, 13 sierpnia, o godz. 12:00 testowy tramwaj przejechał remontowaną od początku stycznia 2014 r. ulicą Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu. Orzeczono, że wszystko zostało wykonane prawidłowo i ruch pasażerski może wrócić na torowiska. Planowane otwarcie dla ruchu tramwajowego i samochodowego ulicy nastąpi w sobotę, 16 sierpnia.

Kierowców będzie czekało kilka zmian w ruchu na przebudowanej ul. Curie-Skłodowskiej. Nie poprawi się raczej płynność komunikacji, ponieważ liczbę świateł na przejściach i skrzyżowaniach zwiększono do czterech - w kierunku centrum kierowcy napotkają na sygnalizację za skrzyżowaniem z wybrzeżem Pasteura, na skrzyżowaniu z ul. Chałubińskiego oraz na krzyżówce z ul. Norwida. Przed remontem sygnalizacja istniała tylko przed ostatnim z wymienionych skrzyżowań.

Z racji utworzenia przystanków tramwajowo-autobusowych, samochody staną także na światłach między skrzyżowaniem z ul. Chałubińskiego a skrzyżowaniem z Norwida (dla jezdni w kierunku centrum) oraz między skrzyżowaniem z Chałubińskiego a krzyżówką z wybrzeżem Wyspiańskiego (w kierunku mostu Zwierzynieckiego). Zniknie także lewoskręt z mostu Zwierzynieckiego w wybrzeże Wyspiańskiego.

dwezy89

Zostaną także wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej. Zlikwidowane zostaną linie zastępcze - autobusowa 701 i tramwajowa 71, w związku z czym powrócą linie 1 i 4. "Jedynka" pojedzie stałą trasą przez Curie-Skłodowskiej, a w związku z zamknięciem ul. Nowowiejskiej poprowadzona zostanie w obie strony objazdem przez Sienkiewicza, Poniatowskiego i Jedności Narodowej. "Czwórka" również zmieni swoją trasę ze względu na zamknięcie Krupniczej - objazd poprowadzi ulicami Pułaskiego, Małachowskiego i Piłsudskiego do pl. Legionów.

Oprócz 1 i 4 na stałe trasy na odcinku od ronda Reagana do pętli Biskupin powrócą tramwaje 2 i 10. Na stałe trasy przejazdu wrócą również autobusy 115, 145, 146, 253 i 255.

dwezy89

Podziel się opinią

Share
dwezy89
dwezy89
Więcej tematów