Trwa ładowanie...
df8s9l0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
próba

W Stambule nie będzie "cmentarza zdrajców"

• W Stambule nie będzie jednak "cmentarza zdrajców" dla uczestników nieudanej próby puczu w Turcji
• Informację podały tureckie źródła rządowe, powołując się na burmistrza Stambułu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do próby wojskowego zamachu stanu doszło w nocy z 15 na 16 lipca (AFP, Fot: GURCAN OZTURK)
df8s9l0

Tureckie media podały, że z wydzielonej działki we wschodniej części Stambułu usunięto już tablicę z napisem: "Cmentarz zdrajców".

Kilka dni po nieudanej próbie puczu burmistrz Stambułu Kadir Topbas zapowiedział powstanie takiego cmentarza. - Każdy, kto odwiedzi to miejsce, będzie ich przeklinać, i nie znajdą spokoju w swoich grobach - stwierdził Topbas.

Burmistrz zapewnił wówczas, że zarezerwował już miejsce pod cmentarz dla puczystów, argumentując, że żadne inne miasto tureckie nie przyjmie ich szczątków.

Rząd w Ankarze zaaprobował możliwość debaty nad przywróceniem kary śmierci, zniesionej w 2004 roku, aby móc wymierzać ją puczystom.

df8s9l0

Podziel się opinią

Share

df8s9l0

df8s9l0
Więcej tematów