Trwa ładowanie...
d1388mt

W Sewastopolu lepiej mieszkać na parterze

Czy w ukraińskim Sewastopolu windy będą płatne? Jeśli władze tego miasta zrealizują swój plan oszczędzania energii w budynkach użyteczności publicznej, w windach już niedługo pojawią się czytniki kart magnetycznych. Każda karta - której koszt planowany jest na nieco poniżej dolara - będzie uprawniała do 100 przejazdów.
Share
d1388mt

We wtorek agencja Interfax zacytowała prezesa sewastopolskiego producenta wind - Igora Kozyrkina, który ujawnił, że na pomysł wpadli właściciele budynków - czyli władze miasta, które nie miały pieniędzy ani na naprawę wiecznie psujących się dźwigów, ani na rachunki dla elektrowni.

Wprowadzenie projektu w życie ma nie tylko dać miastu nowe źródło do dochodu, ale też zaoszczędzić energię. Kozyrkin zapowiedział, że na początku karty będą działać w 9 budynkach, ale jeśli plan się powiedzie, w Sewastopolu będzie coraz mniej darmowych wind.

Miasto zarządza ponad 1,1 tys. dźwigami, z czego 178 nie działa z powodu niezapłaconych rachunków za naprawy i elektryczność, ale także z powodu kradzieży metalowych części przez zbieraczy złomu.(kar)

d1388mt

Podziel się opinią

Share
d1388mt
d1388mt
Więcej tematów