Trwa ładowanie...
d1qtib5

W Poznaniu powstanie Muzeum Ziemi: zbudują modele dinozaurów w skali 1:1

Nowy zarządca kempingu w Strzeszynku chce w tym miejscu zbudować Plenerowe Muzeum Ziemi "Pangea", którego największą atrakcją mają być modele dinozaurów w skali 1:1.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Poznaniu powstanie Muzeum Ziemi: zbudują modele dinozaurów w skali 1:1
(wikipedia, Fot: Alina Zienowicz)
d1qtib5

Władze Poznania konsekwentnie realizują plan, którego celem jest przekazanie zarządzania miejscami rekreacji zewnętrznym zarządcom. Od tego sezonu za plażę nad jeziorem Rusałka odpowiada fundacja "Familijny Poznań", a teraz udało się też znaleźć dzierżawcę dla kempingu przy plaży w Strzeszynku, którym została spółka Pangea Investment.

Nowy zarządca zamierza zmodernizować znajdujące się przy plaży domki letniskowe, ale największe wrażenie robią plany zbudowania w tym miejscu Plenerowego Muzeum Ziemi "Pangea".

- Nasza oferta ma na celu uzupełnienie i wzbogacenie oferty turystycznej Poznania - zapowiada Piotr Lange z Pangea Investment. - Oferujemy miejsce wyposażone w plenerową ścieżkę edukacyjną z modelami dinozaurów i innych form życia z przeszłości ziemi w skali 1:1, muzeum, plac zabaw, kino 5D, stanowiska interaktywne i obiekty edukacyjno-warsztatowe - dodaje.

d1qtib5

Każdy eksponat zostanie opatrzony tablicą informacyjną. Nie zabraknie również prawdziwych skamieniałości z różnych epok. Dzierżawca nie zapomina także o seniorach i osobach niepełnosprawnych, a dla osób niewidomych i niedowidzących planuje się przygotowanie eksponatów, które będzie można dotykać. Zwiedzanie ułatwią tzw. audio-guidy i napisy w języku Braille’a. Warto podkreślić, że będzie to pierwsze tego typu miejsce w aglomeracji poznańskiej.

- Inwestycja idealnie wpisuje się w przeznaczenie Strzeszynka, jako miejsca rozrywki i odpoczynku dla każdego. Dla nas szczególnie ważne jest to, aby nowe zagospodarowanie terenu sprzyjało spędzaniu czasu przez całe rodziny - mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, którym do tej pory podlegało kąpielisko w Strzeszynku.

Kompleks ma zostać otwarty na wiosnę 2016 r.

d1qtib5

Podziel się opinią

Share

d1qtib5

d1qtib5
Więcej tematów