Trwa ładowanie...

W piątek ruszają we Wrocławiu Targi Turystyczne. Wśród gości znani podróżnicy

W piątek we wrocławskiej Hali Stulecia ruszą trzydniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne. Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą Aleksander Doba i Beata Pawlikowska.

W piątek ruszają we Wrocławiu Targi Turystyczne. Wśród gości znani podróżnicyŹródło: Materiały prasowe
d327sfe
d327sfe

Tegoroczna edycja wrocławskich Międzynarodowych Targów Turystycznych potrwa od 27 lutego do 1 marca. W Hali Stulecia na gości Targów czekać będzie kilkadziesiąt spotkań z podróżnikami, specjały kulinarne z całego świata oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Gośćmi specjalnymi tej edycji MTT będzie podróżnik roku 2014 wg "National Geographic", Aleksander Doba oraz znana podróżniczka, autorka reportaży, Beata Pawlikowska.

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu to także miejsce i czas dwóch różnych festiwali – Festiwalu Podróżników oraz Festiwalu Kulinarnego. Oba rozpoczną się w piątek ok. godz. 12.00 i potrwają do niedzieli.

W ramach Festiwalu Podróżników posłuchać będzie można opowieści o podróżach w najdalsze krańce ziemi - w piątek swoje wspomnienia i refleksje przestawią m.in. Róża Jóda o autostopowej podróży przez Amerykę Południową oraz Tomasz Korgol, który tym samym sposobem przemierzył Irak, Iran, Pakistan i Indie. W sobotę podróżnicy opowiedzą o wyspach - Kubie, Islandii oraz Tonga, Fidżi i Vanuatu. Około 14.00 rozpocznie się spotkanie z Aleksandrem Dobą.

d327sfe

W niedzielę w Sali Cesarskiej Hali Stulecia będzie można także posłuchać opowieści Neli – małej reporterki, Krzysztofa Wróblewskiego, który przedstawi relację z motocyklowej wyprawy niemal po całym świecie oraz alpinisty Krzysztofa Wielickiego.

W ramach Festiwalu Kulinarnego w sobotę swoje umiejętności zaprezentuje znany telewidzom z programu „Top Chef” Joseph Seeletso. Miłośnicy kulinariów zobaczą „w akcji” również mistrza świata kuchni myśliwskiej, Wiesława Ambrosa, specjalistę od smaków góralszczyzny, Wiesława Wróblewskiego, a także admiratorów i propagatorów kuchni dolnośląskiej, opartej na lokalnych produktach – Przemysława Boguckiego i Grzegorza Pomietłę. W niedzielę odbędzie się w Hali Stulecia również II Grand Prix Sommelierów Dolnego Śląska.

Na scenie głównej podczas trzech dni Targów goście zobaczą m.in. pokaz tańców indonezyjskich, prezentacje dalekowschodnich sztuk walki oraz występy zespołów regionalnych z Polski. W sobotę, 28 lutego, ok. 10.30 rozpocznie się na scenie spotkanie z Beatą Pawlikowską, znaną podróżniczką i reporterką.

Równolegle będą odbywać się konferencje i prelekcje poświęcone sprawom turystyki. Na atrakcje będą mogli liczyć również najmłodsi goście Targów.

d327sfe

- Pracujemy nad tym, by atrakcje były wciągające i niezapomniane, i to zarówno dla starszych , jak i młodszych odwiedzających. Bo przecież turystyka to dobre emocje, zabawa, śmiech, ruch – mówi Jerzy Michalak, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej mmtwroclaw.pl.

Współorganizatorem Targów są władze województwa dolnośląskiego.

Michał Dzierżak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d327sfe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d327sfe
Więcej tematów