Trwa ładowanie...
d1uhbfr

W piątek niezwykły koncert "Kaczmarski inaczej"

W 10. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego jego muzyka zabrzmi w zaskakujących współczesnych aranżacjach, które stworzyli krakowscy artyści. 19 września odbędzie się koncert "Kaczmarski inaczej" w Dworku Białoprądnickim.
Share
W piątek niezwykły koncert "Kaczmarski inaczej"
Źródło: www.krakow.pl
d1uhbfr

Po raz pierwszy twórczość Jacka Kaczmarskiego zostanie przedstawiona w taki sposób. Przez wiele lat legendarny już bard był błędnie łączony jedynie z działalnością antykomunistyczną - dziś mamy szansę usłyszeć o wiele szersze interpretacje.

Projekt "Kaczmarski inaczej" ma na celu wyjęcie artysty z antykomunistycznej szufladki i pokazanie krakowiakom, że jego utwory nie uległy dezaktualizacji. Dla co niektórych może być to pierwsze zetknięcie z jego twórczością.

19 września o godzinie 20:00 rozpocznie się finalny koncert projektu. Oprócz wysłuchania 13 utworów Kaczmarskiego, publiczność będzie mogła wziąć udział w imprezie w sposób interaktywny. W trakcie koncertu będzie można wysyłać SMSy do Kaczmarskiego, które będą wyświetlane w ramach wizualizacji uświetniających koncert.

d1uhbfr

W Dworku Białoprądnickim wystąpią krakowscy muzycy: Marcin Bzyk Nohucki, Guzik, Agnieszka Grochowicz, Błażej Betlej i Antoni Dębski oraz chór Echo. Wszyscy przedstawią nowoczesne brzmienie znanych utworów Kaczmarskiego.

Imprezie towarzyszyć będzie także wystawa prac dzieci i młodzieży z Prywatnej Szkoły Podstawowej i I Prywatnego Gimnazjum im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Prace są efektem konkursu do programu "Krzyk w Bibliotece" poświęconemu pamięci Jacka Kaczmarskiego w 10. rocznicę śmierci, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Zespół Artystyczny Artina.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

d1uhbfr

Podziel się opinią

Share
d1uhbfr
d1uhbfr
Więcej tematów