Trwa ładowanie...
rosja

W mauzoleum zostało tylko 10 procent Lenina

W mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie znajduje się już nie więcej niż 10% ciała Lenina - powiedział deputowany Dumy Państwowej Rosji Władimir Miedinski, co - jego zdaniem - jest jeszcze jednym argumentem za usunięciem mumii z mauzoleum. Deputowany, który uczestniczył w konferencji prasowej, nie podał źródła tej informacji.
Share
W mauzoleum zostało tylko 10 procent Lenina
Źródło: AFP
d3qflz9

Według Miedinskiego przechowywanie mumii w centrum stolicy Rosji jest niemoralne, bezsensowne z punktu widzenia wydatków budżetowych, szkodliwe ideologicznie i okrutne zarówno dla krewnych Lenina, jak i dla ludzi, którzy nie popierają ideologii komunistycznej.

Zabalsamowane zwłoki Lenina, będące największą relikwią w czasach ZSRR, spoczywają w mauzoleum na moskiewskim Placu Czerwonym od śmierci wodza bolszewików w 1924 roku. Sugestie, by mumię pochować, powracają co jakiś czas, lecz kwestia ta zawsze wywołuje w Rosji duże kontrowersje.

Mauzoleum jest czynne codziennie z wyjątkiem czwartków, kiedy mumia przechodzi konserwację. Chętnych do odwiedzenia wodza bolszewików jest wciąż bardzo wielu.

d3qflz9

Podziel się opinią

Share
d3qflz9
d3qflz9
Więcej tematów