Trwa ładowanie...

W listopadzie rusza amerykańska loteria wizowa

5 listopada rusza kolejna edycja Programu Loterii Wizowej - poinformowała w komunikacie prasowym Ambasada USA. Dwumiesięczny okres rejestracji zgłoszeń zakończy się 7 stycznia przyszłego roku. W ramach programu Departament Stanu USA wyda 50 tys. wiz emigracyjnych.

Share
W listopadzie rusza amerykańska loteria wizowa
Źródło: Departament Stanu USA
dvmqelj

Losowanie "zielonych kart" odbędzie się drogą komputerową. Uczestnicy loterii muszą mieć średnie wykształcenie lub legitymować się dwuletnim stażem w zawodzie, do wykonywania którego wymagane są co najmniej dwa lata szkolenia lub praktycznego doświadczenia.

Zgłoszenia loteryjne, tak jak w ubiegłym roku, przyjmowane będą wyłącznie przez Internet. Wysłanie zgłoszenia jest bezpłatne. Zdobywcy "zielonej karty" otrzymają pocztą pisemne powiadomienia o wygranej między majem a lipcem 2005 roku.

dvmqelj

Amerykańska loteria wizowa jest przeprowadzana co roku. Zwana "loterią różnorodności", ma służyć równomiernemu rozdzieleniu "zielonych kart" według stref geograficznych. Dlatego preferuje kraje, z których emigracja do USA jest najmniejsza. Państwa, z których jest ona wysoka, zostały z loterii wyłączone. Są to: Meksyk, Kanada, Haiti i Wielka Brytania.

W ostatnich dwóch latach z Polski napłynęło najwięcej zgłoszeń spośród krajów europejskich - podała Ambasada.

W edycji loterii zakończonej w 2004 roku wzięło udział 9,5 mln osób z całego świata. Najwięcej wiz przyznano mieszkańcom Bangladeszu - 7404, Niegeryjczykom - 6725, oraz Polakom - 6211.

dvmqelj

Podziel się opinią

Share
dvmqelj
dvmqelj
Więcej tematów