Trwa ładowanie...
W Hiszpanii zmarł misjonarz zarażony wirusem Ebola

W Hiszpanii zmarł misjonarz zarażony wirusem Ebola

Hiszpański misjonarz Miguel Pajares, który był zarażony wirusem Ebola, zmarł w Madrycie w szpitalu - poinformowała rzeczniczka tamtejszej służby zdrowia. To pierwsza w Europie śmiertelna ofiara obecnej epidemii, panującej w Afryce Zachodniej.

Share
d23ni9w

75-letni Pajares został przetransportowany 7 sierpnia z Monrowii w Liberii, gdzie zaraził się wirusem, do szpitala Carlosa III w Madrycie. Razem z nim do Hiszpanii przewieziono zakonnicę Julianę Bohi, u której zakażenia nie stwierdzono.

Misjonarz był leczony eksperymentalnym serum ZMapp, zastosowanym również u dwóch pacjentów z gorączką krwotoczną, których poddano kwarantannie w szpitalu w Atlancie w USA - powiedzieli przedstawiciele służby zdrowia.

d23ni9w

Stan obu Amerykanów wykazuje oznaki poprawy, odkąd podano im ZMapp, jednak nie wiadomo, czy dzieje się tak ze względu na lek, czy też dlatego, że są oni wśród 40 proc. pacjentów zarażonych wirusem, którzy przeżywają zakażenie.

ZMapp został wyprodukowany w prywatnym laboratorium Mapp Biopharmaceutical w USA. Wcześniej nie był testowany na ludziach.

Według ogłoszonego w poniedziałek przez WHO bilansu liczba ofiar śmiertelnych w Afryce Zachodniej wyniosła 1013, zarażonych jest 1848 ludzi.

d23ni9w

Podziel się opinią

Share
d23ni9w
d23ni9w
Więcej tematów