Trwa ładowanie...
d46985h
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Gdańsku spłonęło 19 samochodów. Policja schwytała sprawcę

Policja zatrzymała już jednego sprawcę podpalenia samochodów. Według nieoficjalnych danych mężczyzna ma 33 lata i przyznał się już do winy. Sprawcę ustalono dzięki zeznaniom świadków i sieci monitoringu, ale także policjantom, którzy po pierwszym zgłoszeniu spisywali wszystkie osoby, spotkane w okolicy podpaleń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Gdańsku spłonęło 19 samochodów. Policja schwytała sprawcę
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d46985h

W nocy na kilku ulicach, głównie w dzielnicy Suchanino, spłonęło 19 samochodów. - Auta są różnych marek i różnych roczników; ich wartość waha się od 1,5 tys. do 150 tys. zł - poinformowała Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Wcześniej rzecznik Straży Pożarnej w Gdańsku Tadeusz Konkol informował, że spłonęło 17 pojazdów. Jak podał, od ok. godziny 1 do 3.30 auta płonęły na ulicach Kartuskiej, Skarpowej, Tarasy, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Górka. Pojazdy są częściowo lub całkowicie zniszczone. Policja podała, że uszkodzone zostały pojazdy na obszarze o promieniu kilku kilometrów.

Policja nie wyklucza, że liczba uszkodzonych pojazdów wzrośnie; zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni właściciele aut. Podkom. Aleksandra Siewert mówiła, że "spłonęły pojazdy różnych marek i o bardzo różnej wartości, od 1,5 do 150 tys. zł; nie było reguły w wybieraniu aut do zniszczenia".

d46985h

Komendant Miejski Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę do wykrycia sprawcy lub sprawców podpaleń. Powołany został też biegły, który ma określić sposób podpaleń i metody działania sprawcy lub sprawców.

Siewert podała, że policja zabezpieczyła już i analizuje nagrania z miejskiego monitoringu. Wystąpiła też o zabezpieczenie nagrań monitoringu z pobliskich obiektów handlowych. Policja dociera też do świadków zdarzeń.

d46985h

Podziel się opinią

Share

d46985h

d46985h
Więcej tematów