Trwa ładowanie...

W Biedronce w końcu zapłacimy Blikiem

Od dzisiaj w sklepach sieci Biedronka będzie możliwość zapłacenia za zakupy Blikiem. Akcja informacyjna na temat możliwości płatności ma ruszyć jutro.

W Biedronce w końcu zapłacimy BlikiemŹródło: East News
d3rmhqm
d3rmhqm

Przy wprowadzeniu Blika do sklepów Jeronimo Martins podjęło współpracę z Pekao SA. Z tym samym bankiem także wdrażali możliwość zapłaty kartą płatniczą w 2014 roku.

Do pierwszych rozmów pomiędzy obiema stronami doszło już w 2013 roku. Wtedy to też szykowano się do wprowadzenia w Biedronce płatności mobilnej opartej na PeoPay banku Pekao SA. Teraz tylko współpraca się zacieśnia.

Z pewnością argumentem przemawiającym za wprowadzeniem Blika do Biedronek jest popularność tego sposobu płatności. Według danych Polskiego Standardu Płatności, właściciela Blika, ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku z tej możliwości skorzystano 33 miliony razy - czyli tyle ile w całym 2017 roku. Coraz więcej banków do swojej oferty dołącza płatność Blikiem.

Sieć sklepów Boedronka działa w Polsce od 1995 roku. Aktualnie w naszym kraju działa około 2900 placówek. Sieć jest partnerem m.in. reprezentacji Polski w piłce nożnej. W drugim kwartale 2018 roku zanotowana sprzedaż na poziomie 12,5 miliarda złotych.

d3rmhqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rmhqm
Więcej tematów