Trwa ładowanie...
d60rxdc

Uwaga na nowy sposób wyłudzania pieniędzy - "na CBŚ"

Zachodniopomorska policja informuje i ostrzega przed oszustami, którzy - podając się za oficerów Centralnego Biura Śledczego - wyłudzają pieniądze od seniorów. Ofiary tracą po kilkadziesiąt tysięcy złotych - informuje rmf24.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na nowy sposób wyłudzania pieniędzy - "na CBŚ"
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d60rxdc

Zgłoszenia o oszustwach napłynęły do policji m.in. z Koszalina, Gryfic i Choszczna. Sytuacja zawsze wygląda podobnie. Najpierw dzwoni telefon, w słuchawce odzywa się ktoś, kto podaje się za krewnego i prosi o pożyczenie pieniędzy. Chwilę potem telefon dzwoni ponownie.

W tym momencie rozmówca mówi, że jest przedstawicielem CBŚ, który rozpracowuje gang oszustów. Następuje prośba o pomoc w urządzeniu zasadzki i dostarczenie gotówki w umówione miejsce. Wtedy pieniądze znikają.

"Na wnuczka"

Jednym z innych, popularnych wśród złodziei, sposobów wyłudzania pieniędzy od osób starszych jest oszustwo "na wnuczka". Mechanizm działania zawsze jest podobny. Pierwsza osoba dzwoni udając krewną potrzebującą pieniędzy. Inny członek szajki odbiera pieniądze "w imieniu" członka rodziny ofiary przestępców. Plaga tego typu przestępstw pojawiła się ostatnio w Gdyni.

d60rxdc

Podziel się opinią

Share

d60rxdc

d60rxdc
Więcej tematów