Trwa ładowanie...

Usunięto barierę architektoniczną. Do TCK można już wjechać windą!

Tarnogórskie Centrum Kultury słynie z jedynego w mieście Kina Olbrzym, organizacji bardzo dobrych imprez kulturalnych oraz fantastycznej mozaiki przedstawiającej tańczących Ślązaków. Teraz ma kolejny powód do dumy - zakończyły się prace modernizacyjne i usunięto bariery architektoniczne.

Share
Usunięto barierę architektoniczną. Do TCK można już wjechać windą!
Źródło: Tarnogórskie Centrum Kultury
d3l9ovr

Prace przeprowadzane w Tarnogórskim Centrum Kultury zakończyły się już na początku miesiąca, a ich efekty 16 października zostały odebrane i oddane do użytku. Dziś wejście do budynku nie stanowi już problemu ani dla osób niepełnosprawnych, ani dla rodziców z dziećmi w wózkach.

Zamiast wdrapywać się po schodach, można skorzystać z windy. Podczas modernizacji obiektu przebudowano także toalety i wymieniono instalację elektryczną. W najbliższym czasie TCK wyremontuje jeszcze sanitariaty i szatnie.

Zadanie "Adaptacja budynku i pomieszczeń Tarnogórskiego Centrum Kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych" zostało zrealizowane dzięki dotacji celowej Gminy Tarnowskie Góry w wysokości 230 tys. zł oraz dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 100 tys. zł.

d3l9ovr

Podziel się opinią

Share
d3l9ovr
d3l9ovr
Więcej tematów