Trwa ładowanie...
d3d6hhs

USA. Wielki napis na Times Square z okazji 1 września

"80 lat temu Niemcy napadły na Polskę" - taki napis w języku angielskim wyświetlał się na nowojorskim Times Square. Słowa zostały zilustrowane zdjęciem niemieckich żołnierzy wkraczających na polskie terytorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
1 września. Na Times Square wyświetlał się wielki baner przypominający o wybuchu II wojny światowej
1 września. Na Times Square wyświetlał się wielki baner przypominający o wybuchu II wojny światowej (Twitter, Fot: PB)
d3d6hhs

Baner był wyświetlany na największym ekranie w centrum Nowego Jorku co ok. 20 minut. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była instytucja finansowa Polonii w USA -
Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

d3d6hhs

Była to jedna z wielu akcji przypominających 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podobną przeprowadziła Polska Fundacja Narodowa. W weekendowych wydaniach "Le Figaro", "Washington Post", "Die Welt", "L'Opinion", "El Mundo", "Le Soir", "Chicago Tribune", "Sunday Express" pojawiły się przedruki archiwalnych okładek z 1939 roku.

- Teksty opowiedziały o tragedii i bohaterstwie Polaków, o zatrzymaniu Polski w rozwoju na kilka dziesięcioleci w "strefie zwarcia" między Niemcami i Rosją, ale i o pasji Polaków, naszym umiłowaniu wolności i solidarności - mówił Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów, jeden ze współorganizatorów akcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3d6hhs

Źródło: wpolityce.pl

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d3d6hhs

Podziel się opinią

Share

d3d6hhs

d3d6hhs
Więcej tematów