Trwa ładowanie...
d4e4bn1

USA. Ponad 100 trzęsień ziemi w Yellowstone w ostatnim miesiącu. Wulkan może wybuchnąć?

W ciągu ostatniego miesiąca aż 102 trzęsienia ziemi nawiedziły Yellowstone w USA. Pojawiła się obawa, że superwulkan wybuchnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Czy wulkan Yellowstone wybuchnie?
USA. Czy wulkan Yellowstone wybuchnie? (Getty Images)
d4e4bn1

Mike Poland z Obserwatorium Wulkanu Yellowstone w USA potwierdził, że w czerwcu zaobserwowano 102 trzęsienia ziemi. Jak podaje portal express.co.uk, trzęsienia ziemi zostały wykryte przez stacje sejsmograficzne Uniwersytetu w Utah.

USA. Superwulkan Yellowstone może wybuchnąć?

Superwulkan Yellowstone jest stale monitorowany przez naukowców. Yellowstone to jeden z największych superwulkanów na świecie.

d4e4bn1

Ostatnia potężna eksplozja miała miejsce 640 tysięcy lat temu. Teraz, z powodu nasilających się trzęsień ziemi w parku Yellowstone, istnieje obawa, że znów dojdzie gigantycznego wybuchu, który mógłby zniszczyć USA.

Ostatni wybuch superwulkanu Yellowstone został nazwany erupcją Lava Creek. Popiół rozprzestrzenił się wówczas na około 2900 mil kwadratowych. możliwe, że gdyby Yellowstone wybuchł teraz, byłoby podobnie.

W Yellowstone to normalne...

Mike Poland uspokaja jednak, że w tym rejonie obserwuje się około 1500-2500 trzęsień ziemi rocznie. W związku z czym 100 trzęsień w Yellowstone w czerwcu 2020 nie jest niczym zaskakującym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e4bn1

Podziel się opinią

Share
d4e4bn1
d4e4bn1
Więcej tematów