Trwa ładowanie...
d4dfpje

USA: policjant zwolniony ze służby. Chciał "dokarmić" bezdomnego odchodami

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci w Chicago w czasie protestu przeciwko policyjnej brutalności
Policjanci w Chicago w czasie protestu przeciwko policyjnej brutalności (AFP, Fot: SCOTT OLSON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA)
d4dfpje

• Matthew Luckhurst zwolniony z pracy w policji
• Służący w jednostce w San Antonio próbował "dokarmić" bezdomnego odchodami
• Luckhurst służył w policji 5 lat
Oficer policji w San Antonio (Teksas) został zwolniony ze służby za próbę "dokarmienia" bezdomnego kanapką z odchodami. Przedstawiciel samorządu lokalnego rozpatrywał sprawę Matthewa Luckursta podczas czwartkowej sesji prywatnej. Policjant umieścił odchody pomiędzy dwie kromki chleba i tak utworzoną kanapką poczęstował bezdomnego. - To okropne i wręcz obrzydliwe zachowanie, które łamie nasze podstawowe zasady traktowania obywateli w sposób uczciwy i współczujący - napisał w oświadczeniu kapitan jednostki, William McManus. - O zajściu poinformowali koledzy z zespołu Luckhursta. Świadczy to o tym, że zachowania tego typu w policji w żadnym razie nie są tolerowane. Podejście, zwolnionego już, oficera nie odzwierciedla wartości, jakimi kierują się pozostali policjanci - dodał McManus. - Zwolnienie oficera to był właściwy ruch. Jego zachowanie było zdradą wszelkich wartości naszej społeczności - powiedziała burmistrz San Antonio, Ivy Taylor. McManus wraz z członkami kolegium podjęli decyzję o niezwłocznym
wydaleniu ze służby Luckhursta. Były oficer zapowiedział apelację. W ciągu ostatniego roku pełnił służbę w oddziale rowerowym. Adwokat Luckhursta zwrócił uwagę, że jego klient właściwie nie przekazał "kanapki" bezdomnemu, ponieważ ostatecznie wycofał się z "żartu" - Po namowie jednego z kolegów z policji wrócił na miejsce i wyrzucił do kosza kanapkę z odchodami - powiedział Ben Sifuentes. - Myślę, że mamy szansę na wygranie sprawy po apelacji - dodał Sifuentes.

d4dfpje

Podziel się opinią

Share

d4dfpje

d4dfpje
Więcej tematów