Trwa ładowanie...
d4e84ep

USA: Forum Polonii w sprawie nielegalnych


Forum Polonii, federacja organizacji polonijnych działająca w metropolii nowojorskiej, wydała krótkie oświadczenie w sprawie ogłoszonej kilka dni temu propozycji administracji George'a W. Busha objęcia amnestią trzech mln. Meksykanów, którzy nielegalnie przebywają i pracują w Stanach Zjednoczonych.

Share
d4e84ep

Forum Polonii uważa, że jeśli prezydent Bush zdecyduje się na jakieś propozycje w tej sprawie to powinny one objąć również Polaków.

W związku z ogłoszeniem propozycji dotyczącej legalizacji pobytu trzech mln Meksykanów w USA przez prezydenta George'a W. Busha rada dyrektorów Forum Polonii oświadcza, że wszelkie działania w tej sprawie powinny objąć również inne grupy etniczne i rasowe, w tym grupę nielegalnie przybywających w USA Polaków. Wydaje nam się, że esencją amerykańskiej demokracji i republikanizmu jest zasada równego traktowania wszystkich obywateli - bez względu na ich pochodzenie. Stąd nasz postulat uregulowania statusu prawnego nie tylko Meksykanów.

Uważamy, że polskie sprzątaczki i nianie czy polscy pracownicy budowlani nielegalnie pracujący w USA powinni być traktowani na równi z Meksykanami, chociaż nie reprezentują takiej siły politycznej, jak Latynosi. Prezydent Bush nie może traktować dobrze jednych, pozostawiając innych samym sobie. Forum Polonii zamierza listownie zakomunikować swoje stanowiska zarówno prezydentowi, jak i naszym nowojorskim przedstawicielom w Kongresie USA. (pr)

d4e84ep

Podziel się opinią

Share
d4e84ep
d4e84ep
Więcej tematów