Trwa ładowanie...
d33cbe1

Urażony prezydent Kaczyński organizuje własną imprezę

Zdaniem dziennika "Polska", mimo ubiegłotygodniowego spotkania prezydenta z premierem, które miało załagodzić napięte stosunki w sprawie prowadzenia polityki zagranicznej, na linii Kaczyński-Tusk ciągle iskrzy. Podczas gdy premier 21 grudnia będzie świętował wejście Polski do strefy Schengen w polsko-czesko-niemieckim trójkącie pod Bogatynią, prezydent Lech Kaczyński zorganizuje konkurencyjną imprezę osiemset kilometrów dalej - na naszej granicy z Litwą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Urażony prezydent Kaczyński organizuje własną imprezę
(PAP)
d33cbe1

Kancelaria Prezydenta przygotowuje swoją imprezę dosłownie w ostatniej chwili - pisze gazeta.

21 grudnia na styku granic Polski, Niemiec i Czech spotkają się premier Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Czech Mirek Topolánek i szef Komisji Europejskiej Manuel Barroso. Ale nie będzie to jedyna feta w związku z otwarciem granic.

Dokładnie w tym samym czasie, tyle że na przeciwległym krańcu Polski - przejściu z Litwą w Budzisku, świętować będą prezydenci Polski Lech Kaczyński i Litwy Valdas Adamkus. Skąd ten pomysł? Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nikt do Bogatyni nie zaprosił, postanowił więc, że zorganizuje własne obchody - mówi "Polsce" jeden z urzędników znających sprawę.

d33cbe1

Oficjalnie na temat prezydenckiej imprezy nie wiadomo prawie nic. Kancelaria Prezydenta była we wtorek niezwykle tajemnicza i jej pracownicy nie chcieli odpowiedzieć na pytania dziennika. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że tajemniczość prezydenckich kancelarii wynika z tego, iż programu imprezy po prostu jeszcze nie ma.

O pośpiechu w organizacji spotkania świadczy fakt, że nawet Straż Graniczna o prezydenckiej imprezie dowiedziała dopiero w ostatniej chwili. Ten temat wypłynął dwa dni temu - przyznaje kpt. Jacek Sońta, rzecznik Straży Granicznej.

Równie zaskoczeni są przedstawiciele resortu spraw wewnętrznych, który jest współorganizatorem imprezy pod Bogatynią. Oficjalnie nikt nas o imprezie prezydenta nie poinformował - mówi "Polsce" Wioletta Paprocka, rzeczniczka MSWiA. Dodaje, że resort nie wysyłał zaproszenia do prezydenta, ponieważ impreza pod Bogatynią organizowana jest na szczeblu szefów rządu. (PAP)

d33cbe1

Podziel się opinią

Share

d33cbe1

d33cbe1
Więcej tematów