Ukrainiec chciał wwieźć do Polski nabój do karabinu. Mówił, że to jego talizman

25-letni obywatel Ukrainy próbował przewieźć przez polsko-ukraińską granicę nabój do karabinu, który, jak twierdził, przynosi mu szczęście. Mężczyzna został ukarany grzywną, gdyż nie miał wymaganych zezwoleń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Talizman nie przyniósł szczęścia Ukraińcowi
Talizman nie przyniósł szczęścia Ukraińcowi (East News)
WP

Na przejściu granicznym w Korczowej (woj. podkarpackie) znaleźli nabój podczas kontroli samochodu mężczyzny w podłokietniku obok fotela.

- Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie wymaganego zezwolenia. Mówił, że nabój znalazł i wozi przy sobie jako rodzaj talizmanu, który ma przynieść szczęcie - mówi Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zamiast szczęścia, nabój przyniósł Ukraińcowi 800 złotych grzywny. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego "talizman". Według danych BiOSG było to piąte takie zdarzenie w tym roku na przejściach granicznych na Podkarpaciu. Poprzednio 18 lipca na przejściu w Medyce funkcjonariusze SG i KAS znaleźli trzy sztuki amunicji 9 mm i pistolet marki Schmeisser. Broń była przewożona również przez obywatela Ukrainy i także ukryta w podłokietniku.

WP

Zobacz także: "Był bardzo silny, szarpał się". Zeznania policjanta ws. śmierci Igora Stachowiaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP