Trwa ładowanie...
psie pole

Ukradli sejf. W środku było 0,5 miliona złotych

Z jednej z firm na terenie Psiego Pola skradziony został sejf. Ponieważ w środku miała znajdować się duża suma pieniędzy, wrocławscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Złodzieje mieli pecha. Wpadli jeszcze tego samego dnia.

Share
Ukradli sejf. W środku było 0,5 miliona złotych
Źródło: Policja
d3p3y4j

Do kradzieży sejfu doszło w nocy. Zdarzenie zauważyli pracownicy, którzy nad ranem przyszli do pracy. Na miejsce przestępstwa, od razu po zgłoszeniu, przyjechali policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że w sejfie mogło znajdować się blisko 500 tysięcy złotych i 1000 euro.

d3p3y4j

Sejf był zamknięty. Złodziejom nie udało się go otworzyć

Działania podjęte przez funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie mężczyzny, mogącego mieć związek z tym przestępstwem. Przypuszczenia okazały się trafne.

- Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zjawili się w mieszkaniu podejrzanego. Mężczyzna nie krył zdziwienia widząc policjantów. Zaskoczony był także drugi z zatrzymanych - mówią Wirtualnej Polsce funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz także: Jaki o Gronkiewicz-Waltz: "Są podstawy aby stawiać zarzuty"

W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli również skradziony sejf, który nosił ślady świadczące o tym, że sprawcy usiłowali dostać się do środka. Nie udało im się jednak sforsować jego grubych ścian. 26 i 36 latek, trafili prosto do policyjnego aresztu.

W trakcie śledztwa policjantom udało się ujawnić, że jeden z mężczyzn odpowiada również za kradzież innego sejfu w lipcu 2017 r. Wtedy straty wyniosły 200 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3p3y4j

Podziel się opinią

Share
d3p3y4j
d3p3y4j
Więcej tematów