Trwa ładowanie...

Ukradli 743 zdrapki - grozi im do 5 lat więzienia

Policja z warszawskiego Mokotowa zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 743 zdrapki.
Share
Ukradli 743 zdrapki - grozi im do 5 lat więzienia
Źródło: WawaLove.pl
d336ukb

Mężczyźni, którzy liczyli na szczęśliwy traf kradnąc pojemniki ze zdrapkami, wpadli w ręce policji po kilku miesiącach od kradzieży. Przez ten czas wypłacali oni dla niepoznaki pieniądze z wygranych w różnych sklepach.

W czerwcu tego roku na warszawskim Służewcu doszło do nietypowej kradzieży. Z jednego ze sklepów został skradziony podajnik totalizatora sportowego, w którym znajdowały się 743 zdrapki. Wartość strat oszacowano na tysiąc dwieście złotych. Sprawą zajęła się policja mokotowskiego wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu.

W trakcie śledztwa stróże prawa ustalili, że jedną z osób zamieszanych w sprawę może być 29-letni Konrad S. Funkcjonariusze nie mogli go zatrzymać od razu, ponieważ nie przebywał on w miejscu zamieszkania. Poszukiwany sam jednak wpadł w ręce policji podczas kolejnej próby kradzieży

Po przewiezieniu i przesłuchaniu podejrzanego, jeszcze tego samego wieczora funkcjonariusze zatrzymali jego wspólnika, 26-letniego Rafała T. Okazało się, że ten był już karany za podobne przestępstwa.

Mężczyźni przekonali się, że mimo upływu kilku miesięcy od zdarzenia, nie mogą czuć się bezkarni. Obaj przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

d336ukb

Podziel się opinią

Share
d336ukb
d336ukb
Więcej tematów