Trwa ładowanie...

Ukradł rowery swojej żonie i córce. "Potrzebowałem na alkohol"

Pięć lat więzienia grozi 48-letniemu mieszkańcowi Jarocina, który ukradł rowery swojej żonie i córce, a następnie zastawił je w lombardzie. Po zatrzymaniu wyjaśniał, że pieniądze były mu potrzebne na alkohol.

Share
Ukradł rowery swojej żonie i córce. "Potrzebowałem na alkohol"
Źródło: KWP w Poznaniu
d2hz2uw

Na komendę policji w Jarocinie zgłosiła się 23-letnia kobieta, która poinformowała, że ojciec zabrał bez jej wiedzy dwa rowery o wartości 900 zł i zastawił, w którymś z miejscowych lombardów.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna od dłuższego czasu nie mieszkał z rodziną, ale odwiedził żonę, gdzie za jej zgodą miał spędzić kilka dni. Gdy nikogo nie było w domu, mężczyzna ukradł z niego dwa rowery należące do żony i córki. Gdy ta druga zauważyła brak jednośladów, ojciec natychmiast opuścił dom.

- Ustalenie, gdzie przebywa wskazany 48-letni sprawca kradzieży zajęło jarocińskim kryminalnym zaledwie kilka godzin. Mężczyzna został zatrzymany - informuje Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - Dzień później, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kradzieży. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa. Jak się okazało, zarobione w nieuczciwy sposób pieniądze przeznaczył na alkohol - dodaje.

Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych jednośladów, własność żony sprawcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

d2hz2uw

Podziel się opinią

Share
d2hz2uw
d2hz2uw
Więcej tematów