Trwa ładowanie...
dbh3sdh

Uderzył dziecko, ponieważ płakało. Grozi mu 10 lat więzienia

Mężczyzna miał opiekować się dzieckiem, a pobił je tak, że dziewczynka do końca życia będzie wymagać rehabilitacji. Prokuratura skierowała sprawę do sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uderzył dziecko, ponieważ płakało. Grozi mu 10 lat więzienia
(Policja, Fot: Policja.pl)
dbh3sdh

Do pobicia 1,5-rocznej dziewczynki doszło pod koniec lipca 2016 roku w Radomiu. Matka wychodząc do pracy zostawiła dziecko pod opieką swojego konkubenta.

Dziewczynka kilkakrotnie budziła się i wychodziła z łóżeczka. Za każdym razem mężczyzna kładł ją z powrotem, ale dziecko wstawało i podchodziło do niego z płaczem. - W końcu Łukasz W. uderzył je ręką w tył głowy. Dziewczynka upadła, uderzając głową o podłogę – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Małgorzata Chrabąszcz.

Upadek okazał się tragiczny w skutkach. Dziewczynka trafiła do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ponieważ jej stan zdrowia zagraża jej życiu. - W związku z obrażeniami dziecko będzie wymagało leczenia oraz rehabilitacji przez całe życie, w celu zarówno poprawy, jaki i utrzymania stanu fizycznego oraz zapobiegania zmianom wtórnym – wyjaśniła Małgorzata Chrabąszcz.

dbh3sdh

Łukasz W. kilkakrotnie przedstawiał różne, sprzeczne ze sobą, wersje wydarzeń.

Mężczyzna od sierpnia zeszłego roku przebywa w areszcie. Dzisiaj akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Radomiu. Za przestępstwo zarzucone oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

dbh3sdh

Podziel się opinią

Share

dbh3sdh

dbh3sdh
Więcej tematów