Trwa ładowanie...
d1au05g

Udana akcja policji i CBŚ. Kolejni z "gangu obcinaczy palców" zatrzymani

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego prowadzą śledztwo, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Mają oni na swoim koncie zabójstwa, wymuszenia rozbójnicze, rozboje i porywanie ludzi dla okupu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Udana akcja policji i CBŚ. Kolejni z "gangu obcinaczy palców" zatrzymani
(WawaLove.pl)
d1au05g

Podczas sześciu lat gangsterskiej działalności, dokonali kilkunastu porwań. Przylgnęło do nich określenie "gang obcinaczy palców", gdyż jako dowód życia wysyłali rodzinom ofiar obcięte palce porwanych. Ofiarami były głównie osoby majętne z półświatka. Były one torturowane, przetrzymywane w ciężkich warunkach, a po uwolnieniu dalej zastraszane.

Dzięki dotychczasowej pracy operacyjnej funkcjonariuszy CBŚ i Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie udało się doprowadzić do zatrzymania, pięciu mężczyzn powiązanych z grupą. Kolejnych sześć osób zostało doprowadzonych do prokuratury z aresztów śledczych i zakładów karnych, gdzie do tej chwili byli pozbawieni wolności w innych sprawach. Wszystkim zatrzymanym zostały postawione zarzuty. Dotyczyły one m.in. zabójstwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz udziału w porwaniach dla okupu. Cała zatrzymana grupa została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy

To nie pierwsze uderzenie w grupę "mokotowską" w tym roku. W czerwcu funkcjonariuszom CBŚ udało się doprowadzić do aresztowania ośmiu członków grupy, a w maju policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali aż piętnastu członków grupy.

Zobaczcie mocne WIDEO z zatrzymania innych członków tego gangu w czerwcu 2014 r.!

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów