Trwa ładowanie...
d1pbjmu

Tysiące chińskich par wzięło ślub tego szczególnego dnia

Tysiące chińskich par wstąpiło w związki małżeńskie, pragnąc wykorzystać szczęśliwą datę - 09.09.09. Dla Chińczyków dziewiątka - "jiu" - oznacza szczęście i długotrwałość. A trzy dziewiątki to prognostyk długowieczności małżeństwa, ma ona parom przynieść "wieczną miłość".
Share
d1pbjmu

Według innej tradycji numerologicznej dziewiątka jako najwyższa liczba jednocyfrowa kojarzona jest z cesarzem, dlatego nadaje nieco arystokratyczny charakter terminowi ślubu.

- Myśleliśmy, żeby zawrzeć ślub w marcu, ale gdy spojrzeliśmy w kalendarz i zobaczyliśmy datę 9 września, zmieniliśmy termin - powiedział telewizji młody człowiek przed pekińskim urzędem stanu cywilnego.

W środę do wieczora w trzech dzielnicach Pekinu zarejestrowano według chińskiej agencji Xinhua 3,5 tys. nowych małżeństw, a w Szanghaju - blisko 5 tys. W Kantonie na południu Chin w związki małżeńskie wstąpiło ponad 6,1 tys. par, w Tiencinie na wschód od Pekinu - 4 tys., a w Xian (stolicy prowincji Shaanxi) - ponad tysiąc.

Liczba zawartych 9 września małżeństw może przekroczyć liczbę ślubów z 8 sierpnia zeszłego roku; ósemka jest również uważana za przynoszącą szczęście. Dlatego też ten dzień właśnie wybrano na rozpoczęcie zeszłorocznej olimpiady w Pekinie.

d1pbjmu

Podziel się opinią

Share
d1pbjmu
d1pbjmu
Więcej tematów