Trwa ładowanie...

TVP zmienia zdanie ws. Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji

Telewizja Polska wyda zgodę na reemisję sygnału TVP 4K sieciom kablowym. Decyzja zapadła po interwencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Oznacza to, że klienci kablówek zobaczą jednak piłkarski mundial.
Share
Mundial w Rosji jednak w TVP 4K
Mundial w Rosji jednak w TVP 4KŹródło: Shutterstock.com
djwltpy

Do tej pory TVP odmawiała sieciom kablowym podania warunków reemisji TVP 4K. To specjalny program na którym będą transmitowane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Oznaczało to mniej więcej tyle, że dostępność będzie utrudniona. Ale jak nieoficjalnie dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska zmieniła zdanie i rozpocznie wydawanie zgód w ciągu najbliższych kilku dni.

MŚ w Rosji 2018 - wszystko co musisz wiedzieć o mundialu!

Wcześniej Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji "Mediakom", który skupia kilkudziesięciu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych i sieci telewizji kablowych, zwrócił się do KRRiT o pomoc. Bo Telewizja Polską odmawiała im praw do reemisji TVP 4K.

djwltpy

TVP 4K rozpocznie nadawanie w połowie czerwca, czyli tuż przed startem MŚ w piłce nożnej.

MSZ ostrzega Polaków podróżujących do Rosji

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Rosji odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku. Impreza przyciągnie tłumy kibiców z całego świata. MSZ ostrzega Polaków przed podróżą z powodu zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

Resort wyjaśnia, że może ono wzrosnąć właśnie w związku z Mistrzostwami Świata. W ostrzeżeniu czytamy: "nie można wykluczyć ataków w miastach-gospodarzach turnieju". Dlatego należy zachować ostrożność na stadionach, w strefach kibica i ich okolicach oraz środkach transportu publicznego.

djwltpy

MSZ ostrzega również przed podróżami w rejon Północnego Kaukazu. Ponadto, Polska uznaje Krym za integralną część Ukrainy. Aneksja tej części terytorium uniemożliwia udzielanie przebywającym tam obywatelom polskim pomocy konsularnej. Dlatego MSZ kategorycznie odradza podróże na Krym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Uratował dziecko przed śmiercią. W nagrodę prezydent nagrodził go czymś bezcennym.

djwltpy

Podziel się opinią

Share
djwltpy
djwltpy
Więcej tematów