Trwa ładowanie...
d33l3s6

TVP nakręci film o "Gazecie Wyborczej"

• TVP ma zamiar nakręcić film o "Gazecie Wyborczej"
• Taką informację na Twitterze podał Piotr Gursztyn
• Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje film
• Wedłu portalu wirtualnemedia.pl rola ta może przypaść Anicie Gargas
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP nakręci film o "Gazecie Wyborczej"
(WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d33l3s6

Telewizja Polska szykuje film dokumentalny o historii "Gazety Wyborczej". Poinformował o tym na Twitterze Piotr Gursztyn, który od 1 grudnia br. będzie dyrektorem biura programowego TVP.

- Zdecydowaliśmy się na realizację filmu dokumentalnego o "Gazecie Wyborczej", bo "Gazeta Wyborcza" interesuje się TVP. Szczególnie zainspirowały nas teksty Agnieszki Kublik. A poważnie mówiąc, o realizacji tego filmu mówili nam poważni publicyści i widzowie. To ciekawy projekt, nie ma w Polsce dokumentu o dużym koncernie medialnym - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Gursztyn.

d33l3s6

Gursztyn na Twitterze poprosił o podanie "typów reżyserów", którzy mogliby podjąć się zadania wyreżyserowania tej produkcji. Natychmiast pojawiły się dziesiątki komentarzy. jedni proponowali, by film reżyserował Martin Scorsese, inni by zaproponować to zadanie Tarantino. Padło także nazwisko Wojciecha Smarzowskiego i Grzegorza Brauna.

"Oj, ciężko to chłopaki widzę" - skomentował to zamierzenie na swoim profilu Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej".

Pod postem Piotra Gursztyna pojawiła się uwaga, nawiązująca do informacji o spadającej sprzedaży gazety, że należy pośpieszyć się z nakręceniem filmu.

Według ustaleń portalu wirtualnemedia.pl prawdopodobnie nad projektem pracować będzie Anita Gargas, która od września przygotowuje i prowadzi w TVP1 swój magazyn śledczy. Ta informacja również doczekała się komentarzy użytkowników Twittera.

Na Twitterze pojawiły się też propozycje dotyczące obsady filmu.

Od czasu powołania nowego Zarządu Telewizji Polskiej "Gazeta Wyborcza" poświęca wiele miejsca na swoich łamach TVP. Krytykuje zwolnienia dziennikarzy, jakość programów informacyjnych i publicystycznych, recenzuje niemal każde wydanie "Wiadomości".

d33l3s6

Dziennikarze "TVP" nie pozostawiają z kolei przysłowiowej "suchej nitki" na materiałach "Gazety Wyborczej". "Wiadomości" poświęciły m.in. oddzielny materiał analizie niskiej sprzedaży dziennika.

Uszczypliwości w mediach społecznościowych nie szczędzą sobie także dziennikarze TVP i "GW".

d33l3s6

Podziel się opinią

Share

d33l3s6

d33l3s6
Więcej tematów