Trwa ładowanie...
d3t0f6o
polacy

"Tutaj dnia 14.01.1982 roku dwaj emigranci z Polski kładli tynk na ścianie". W Niemczech odnaleziono wmurowaną w ścianę butelkę z listem

Podczas remontu kamienicy we Frankfurcie znaleziono list w butelce, wmurowany w ścianę. Pochodzi z 1982 roku, jego autorami jest dwójka Polaków. List odnalazł inny Polak pracujący w niemieckiej firmie budowlanej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(wikipedia)
d3t0f6o

Podczas remontu jednej z kamienic w centrum miasta, odnaleziono wmurowane w ścianę dwie buteleczki po rumie, w jednej z nich zwinięty był pożółkły ze starości list, napisany w styczniu 1982 roku. Autorami listu jest dwóch Polaków, którzy 35 lat temu pracowali przy remoncie frankfurckiej kamienicy.

"Tutaj dnia 14.01.1982 roku dwaj emigranci z Polski jadący do Australii kładli tynk na ścianie i wykonywali inne prace. Krzysztof z Kielc i Janusz z Suwałk"

Traf chciał, że w ekipie budowlanej, która odnalazła list był także Polak. Mężczyzna zrobił zdjęcia i opowiedział niezwykłą historię swojej kuzynce – Katarzynie Dorobie. Mieszkająca w Niemczech Polka, przejęła się losem dwójki mężczyzn i postanowiła ich odnaleźć. List przekazała suwalskim i kieleckim redakcjom oraz stronie internetowej Polonii w Australii.

Katarzyna Doroba prosi o pomoc w odnalezieniu Janusza i Krzysztofa. "Wierzymy w moc Facebooka i prosimy o udostępnienie" mówi w rozmowie z Suwalskim Serwisem Informacyjnym.

W razie informacji o którymś z mężczyzn, prosimy o kontakt.

d3t0f6o

Podziel się opinią

Share

d3t0f6o

d3t0f6o
Więcej tematów