Trwa ładowanie...
d45m12m

Turcja zawiesza wydarzenia związane z ruchami LGBT. Tłumaczą to względami bezpieczeństwa

Turcja zawiesiła w stolicy Ankarze wszelkie imprezy i wydarzenia związane z ruchami LGBT. Zakazy dotyczą wyświetlania filmów, sztuk teatralnych, wykładów i wystaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja zawiesiła w stolicy Ankarze wszelkie imprezy i wydarzenia związane z ruchami LGBT
Turcja zawiesiła w stolicy Ankarze wszelkie imprezy i wydarzenia związane z ruchami LGBT (iStock.com, Fot: joegolby)
d45m12m

Burmistrz Ankary, Melih Gökçek poinformował, że zakaz został wprowadzony ze względu na "bezpieczeństwo publiczne". W oświadczeniu można było przeczytać, że wydarzenia organizowane przez ruchy LGBT mogą doprowadzić do animozji pomiędzy niektórymi grupami, a także zagrażają "zdrowiu i moralności", jak również prawom i wolności innych obywateli.

Biuro burmistrza na zakończenie oświadczenia przestrzegło, że niektóre grupy mogą zostać sprowokowane przez wydarzenia LGBT, co mogłoby doprowadzić z kolei do podjęcia działań wobec organizatorów.

Pomimo tego, że homoseksualizm nie jest w Turcji zabroniony, członkowie ruchów LGBT są dyskryminowani i stygmatyzowani.

Decyzja władz oznacza, że niemiecki festiwal filmowy w Ankarze również został odwołany. Organizacje zrzeszające homoseksualistów już wydały swoje oświadczenia w tej sprawie i turecki zakaz uznają jako przejaw łamania wewnętrznego i międzynarodowego prawa. Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (ILGA) w decyzji burmistrza widzi "haniebne pogwałcenie fundamentalnych praw i wolności".

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów