Trwa ładowanie...
d3npss3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turcja: Co najmniej 2 zabitych, 16 rannych w wybuchu w Adanie

• Eksplozja przed siedzibą gubernatora w Adanie w Turcji
• Według informacji Reutersa co najmniej 2 osoby nie żyją, 16 zostało rannych
• Eksplodowało auto zaparkowane tuz przed budynkiem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja: Co najmniej 2 zabitych, 16 rannych w wybuchu w Adanie
(AFP, Fot: Ozan Kose)
d3npss3

Eksplozja przed siedzibą gubernatora w Adanie w Turcji. Według telewizji CNN Turk eksplodował samochód zaparkowany przed budynkiem. Była w nim kobieta-zamachowiec. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu.

Początkowo informowano o pięciu rannych osobach. Z najnowszych danych agencji Reutersa wynika, że co najmniej 2 osoby nie żyją, 16 odniosło obrażenia.

W eksplozji uszkodzony został budynek, w którym mieści się siedziba gubernatora. Stojące przed nim auta stanęły w płomieniach.

d3npss3

Minister ds. Unii Europejskiej Omer Celik napisał na swoim koncie na Twitterze, że wybuch przed siedzibą gubernatora Adany był "atakiem terrorystycznym". - Ten nikczemny terror w dalszym ciągu jest kierowany w nasz naród - napisał minister, zapowiadając kontynuowanie walki z terroryzmem.

Adana znajduje się w pobliżu amerykańskiej bazy Incirlik wykorzystywanej do operacji z powietrza przeciwko dzihadystycznje organizacji Państwo Islamskie.

Oprac.: Violetta Baran

d3npss3

Podziel się opinią

Share

d3npss3

d3npss3
Więcej tematów