Trwa ładowanie...
d1rr7hs

Trzy związki zawodowe LOT-u wycofują się z akcji strajkowej planowanej na majówkę

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, na poniedziałkowym zebraniu związków zawodowych PLL LOT, pomimo wcześniejszych zapewnień o jedności w obliczu planowanego na 1 maja strajku generalnego, z przeprowadzania akcji protestacyjnej wycofały się trzy z sześciu organizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie będzie strajku LOT-u w majówkę? (Shutterstock)
d1rr7hs

Związki zawodowe wystosowanych oświadczeniach odnoszą się do wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, uznając, że pomimo "wielu zastrzeżeń co do sposobu postępowania Zarządu PLL LOT", do czasu pełnego postępowania sądowego w sprawie legalności strajku zawieszają swój ewentualny udział w protestach.

Pod pismami podpisały się: Związek Zawodowy Pracowników PLL LOT S.A, Związek Zawodowy Pracowników LOT IKAR oraz NSZZ "Solidarność" Region Mazowsza Organizacja Międzyzakładowa nr 205. Poniżej publikujemy treść dokumentów.

Źródło: WP

Jak w rozmowie z WP przekonuje rzecznik przewoźnika Adrian Kubicki: "W obecnej chwili nie ma żadnych przesłanek żeby twierdzić, że jakikolwiek z zaplanowanych na weekend majowy lotów się nie odbędzie". Przedstawiciele trzech związków, które nie wycofały się jednak z zapowiedzi strajku, póki co nie skomentowały sprawy.

Marcin Makowski dla WP Wiadomości

d1rr7hs

Podziel się opinią

Share

d1rr7hs

d1rr7hs
Więcej tematów