Trwa ładowanie...
d1q3vk6

Trwa kompleksowy sprawdzian sił zbrojnych na Białorusi

• Białoruś przeprowadza kompleksowy sprawdzian sił zbrojnych
• Ćwiczone są m.in. działania antydywersyjne i budowa przeprawy przez Niemen
• Sprawdzian zakończy się ćwiczeniami strzeleckimi na poligonach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białoruskie pojazdy pancerne w czasie ćwiczeń - zdjęcie z 2008 roku
Białoruskie pojazdy pancerne w czasie ćwiczeń - zdjęcie z 2008 roku (AFP, Fot: Viktor Drachev)
d1q3vk6

Działania antydywersyjne oraz budowa przeprawy mostowej przez Niemen będą elementami kompleksowego sprawdzianu sił zbrojnych, który trwa obecnie na Białorusi - poinformował przedstawiciel tamtejszego resortu obrony

- Szereg pododdziałów wojsk inżynieryjnych wykona marsz w wyznaczony rejon w celu realizowania dalszych zadań szkoleniowo-bojowych w obwodzie grodzieńskim, gdzie będą musieli przygotować i zorganizować przeprawę mostową przez rzekę Niemen w warunkach skucia lodem. Podczas marszu zostaną przećwiczone kwestie działań antydywersyjnyc" - powiedział przedstawiciel resortu.

Kompleksowy sprawdzian gotowości i zdolności wykonywania zadań przez białoruskie siły zbrojne trwa na Białorusi od poniedziałku. Obejmuje m.in. kontrolę pojazdów będących na wyposażeniu armii i ich przygotowanie do przewozu transportem kolejowym. Są też prowadzone zajęcia z rezerwistami.

Sprawdzianem, który zakończy się ćwiczeniami strzeleckimi na poligonach, dowodzi szef sztabu generalnego sił zbrojnych, wiceminister obrony Aleh Biełakonieu.

Ćwiczenia odbywają się w warunkach ataku zimy na Białorusi. Ministerstwo obrony zapowiadało zwrócenie szczególnej uwagi na to, by żołnierze nie przemarzli i by jednostki były zaopatrzone w zimowe paliwo.

d1q3vk6

Podziel się opinią

Share
d1q3vk6
d1q3vk6
Więcej tematów