Trwa ładowanie...
daha0b4
Donald Trump

Trump spotka się z Putinem?

Donald Trump na pierwszą wizytę zagraniczną planuje wybrać się do Europy. W stolicy Islandii, Reykjaviku chce się spotkać z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem - donosi brytyjski "Sunday Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump spotka się z Putinem?
(PAP/EPA)
daha0b4

Spotkanie przywódców miałoby zostać zorganizowane na wzór rozmów przeprowadzonych w 1986 roku między Ronaldem Reaganem i Michaiłem Gorbaczowem - prezydentami USA i Rosji.

Według "Sunday Timesa" informację o planowanym spotkaniu przekazał brytyjskim dyplomatom zespół współpracowników Trumpa ds. objęcia władzy w Białym Domu po planowanej na 20 stycznia inauguracji. Rozmowy prawodpodobnie miałyby odbyć się w pierwszych tygodniach urzędowania nowego prezydenta.

Doniesienia dziennika zdementował Sean Spicer - sekretarz prasowy Trumpa, który napisał na Twitterze, że nie jest to prawda, a doniesienia są 100 proc. błędne.

W sobotę prezydent-elekt Donald Trump powiedział, że w przyszłości byłby gotów rozważyć zniesienie sankcji wobec Rosji. Warunkiem miało być aktywne wsparcie ze strony Moskwy w walce z terroryzmem. Jednocześnie Trump wyraził chęć spotkania z prezydentem Rosji. - Rozumiem, że rosyjskie władze chcą się ze mną spotkać i czuję się z tym absolutnie w porządku - oświadczył.

daha0b4

Podziel się opinią

Share
daha0b4
daha0b4
Więcej tematów