Trwa ładowanie...
Trudna sytuacja ludności cywilnej po nalotach USA na Państwo Islamskie w Syrii
x-news/TVN 24

Trudna sytuacja ludności cywilnej po nalotach USA na Państwo Islamskie w Syrii

Jak poinformowała amerykańska armia, naloty na cele Państwa Islamskiego zaczynają przynosić efekty, ponieważ znacznie osłabiono sunnickich dżihadystów. Niestety wraz z niszczeniem celów Państwa Islamskiego cierpią też zwykli Syryjczycy, gdyż wielu z nich, na skutek ataków sił koalicyjnych, straciło dach nad głową.
Share
d3t4dml

Tymczasem siły koalicji pod wodzą USA przeprowadziły rano kolejne ataki lotnicze na pozycje dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) i innych grup islamistycznych we wschodniej Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Co najmniej 31 eksplozji było słychać w prowincji (muhafazie) Ar-Rakka, która jest matecznikiem IS - sprecyzowało Obserwatorium, dodając że są ofiary w ludziach. Nie podano jednak na razie ich liczby.

d3t4dml

Do ataków z powietrza doszło również we wschodnich rejonach miasta Palmyra, na północnym skraju Pustyni Syryjskiej w prowincji Hims.

Międzynarodowa koalicja, której przewodzą Stany Zjednoczone i w której skład wchodzi pięć państw arabskich (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn i Jordania), we wtorek rozpoczęła bombardować cele IS w Syrii. Tymczasem USA i Francja atakują z powietrza pozycje tej organizacji w Iraku.

W ostatnich miesiącach Państwo Islamskie opanowało znaczne tereny w Iraku i Syrii.

d3t4dml

Podziel się opinią

Share
d3t4dml
d3t4dml
Więcej tematów