Trwa ładowanie...

Wypadek na promie płynącym z Gdańska do Szwecji. Zaginął Mężczyzna

W niedzielę szwedzkie służby ratownicze poszukiwały mężczyzny, który wypadł za burtę polskiego promu Nova Star, należącego do firmy Polferries. Prom płynął z Gdańska do Nynäshamn. Niestety, jak dotąd poszukiwania nie przyniosły skutku.

Share
Masowy po?�w ?ledzia w Gda?sku
31.03.2021 Gdansk Nowy Port Masowy polow sledzia Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Wojciech Strozyk/REPORTER
Masowy po?�w ?ledzia w Gda?sku 31.03.2021 Gdansk Nowy Port Masowy polow sledzia Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER Wojciech Strozyk/REPORTERŹródło: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d3bl0s8

Zaginiony mężczyzna koło pięćdziesiątego roku życia widziany był po raz ostatni w nocy z soboty na niedzielę, kiedy prom przepływał na wysokości Gotlandii w drodze z Gdańska do Nynäshamn w Szwecji. Znajomi mężczyzny zgłosili jego zaginięcie w niedzielne przedpołudnie. Kiedy widzieli mężczyznę po raz ostatni, ten był pod wpływem alkoholu.

O wypadku jako pierwsze poinformowały szwedzkie media. Samolot szwedzkiej straży przybrzeżnej i statek ratownictwa morskiego przeczesywał rejon potencjalnego zaginięcia mężczyzny, który prawdopodobnie wypadł za burtę.

Oświadczenie firmy Polferries

W dniu 08.08.2021 w rejsie do Nynäshamn na promie Nova Star Kapitan został poinformowany o tym, że współpodróżujący nie mogą znaleźć jednego ze swoich znajomych. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa żeglugi Armatora przeszukano prom. Przeszukanie zakończyło się negatywnie w związku z tym, niezwłocznie poinformowane zostały szwedzkie służby bezpieczeństwa JRCC SWEDEN (Sweden Search & Rescue). Informacja o zdarzeniu została również przekazana do Agenta Armatora w Szwecji. Po zawinięciu promu do portu szwedzka policja przeprowadziła rutynowe czynności. Działania do tej pory nie doprowadziły do odnalezienia zaginionego – czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy Polferries.

Co robić nad Bałtykiem, gdy pada deszcz? Kilka opcji na przyjemny urlop nad morzem

Prom w drodze powrotnej do Gdańska

Po zakończeniu czynności przeprowadzanych przez szwedzką policję, prom planowo w niedzielę, 8 sierpnia o godz. 18:00 wyruszył w rejs do Gdańska. Jednostka jest już w Polsce. Szwedzka policja prowadzi dalsze czynności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bl0s8

Podziel się opinią

Share
d3bl0s8
d3bl0s8
Więcej tematów